До справи про пропозицію хабара в 6 мільйонів доларів керівникам НАБУ і САП за закриття провадження проти ексміністра екології Миколи Злочевського можуть бути причетні працівники Офісу генпрокурора. Про це повідомили під час брифінгу керівник САП Назар Холодницький і НАБУ Артем Ситник.
За словами Ситника, справа Злочевського спочатку розслідували ГПУ, а потім воно було передано в НАБУ. Зараз слідство припинено через те, що йде розшук підозрюваних.
Суть підозри, за яким пропонувався хабар, полягає в причетності до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, який видавався на “РеалБанк” та легалізації цих коштів. Ситник розповів, що зловмисники вимагали закрити справу Злочевського до його дня народження.
НАБУ і САП використовували для викриття затриманих підроблену постанову про припинення виробництва, так як до того, як гроші були передані, вони хотіли переконатися, що справу закрито.
У даній справі затримано три людини – перший заступник голови Державної податкової служби Києва Микола Ільяшенко і два довірених особи Злочевського. Один з них – глава з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча, другий – колишній працівник ГФС.
Також перевіряється причетність до злочину працівників Офісу генпрокурора.
Як розповів керівник САП Назар Холодницький, 6 мільйонів доларів – це рекордна сума хабара для України. З неї 5 мільйонів призначалося безпосередньо особі, яка повинно була прийняти процесуальне рішення про закриття справи і 1 мільйон – за консультаційні послуги посередника.
Крім цього, в період, коли відбувалися слідчі і процесуальні дії, в Офісі генпрокурора з флешки однієї з працівниць, що обіймає адміністративну посаду в Офісі, був онлайн-моніторинг ЄРДР з приводу того, чи дійсно це рішення не тільки на папері, а зазначено в ЄРДР.
В Офісі генпрокурора повідомляють, що почали службове розслідування. Зараз встановлюється коло причетних до втручання в ЄРДР осіб. У разі підтвердження інформації, буде вирішуватися питання про їх відсторонення від займаних посад та притягнення до відповідальності.