У Збройних Силах України (зСУ) почав функціонувати найбільший полігон – державний випробувальний полігон “Ягорлик” у Херсонської області. Про це повідомляє прес-служба Генштабу ЗСУ в Facebook.
У 2014 році через окупацію Криму ЗСУ втратили випробувальний майданчик Державного науково-випробувального центру «Чауда». Розвиток систем озброєння вимагав створення нового полігону.
Необхідний був майданчик, на якому підрозділи зенітних ракетних військ могли тренуватися у веденні протиповітряного бою, проводити пуски зенітних керованих ракет, а також випробовувати зброю великої дальності, таку як протикорабельний комплекс «Нептун» або реактивна система залпового вогню «Вільха».
Предметна робота зі створення полігону “Ягорлик” почалася в Генштабі ЗСУ в 2018 році. До кінця 2019 року тривали пошуки відповідного місця, а також проводилися численні переговори з профільним відомствами та органами місцевої влади.
За словами заступника начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенанта Радіона Тимошенка, випробувальний полігон – це не просто територія. Для повноцінного функціонування на ньому мають бути розгорнуті системи зв’язку, спостереження, охорони, інженерної розвідки, побудовані приміщення для роботи і розміщення персоналу і вирішені багато інших питань.
Тимошенко розповів, що під час будівництва полігон уже використовувався за призначенням, але з деякими обмеженнями. Він зазначив, що зараз полігон запрацював на повну силу.
“Затаном оснащення це один із найсучасніших полігонів Європи. Площа майданчика становить близько 3,7 тисяч га. У той же час, робота з удосконалення інфраструктури триватиме далі”, – додав генерал-лейтенант.
“Ягорлик” призначений для стрільб з усієї наявної номенклатури озброєння армії України, а також випробування перспективної зброї великої дальності ураження. З робочих місць полігону може здійснюватися управління авіацією та ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами – як вітчизняними, так і іноземного виробництва.
Тимошенко пояснив, що існуюча система візуального контролю дозволяє керівництву ЗСУ в режимі реального часу спостерігати за випробуваннями, навіть не виходячи з робочого кабінету в столиці. На полігоні обладнаний пункт управління, модуль розвідувально-інформаційного центру, подвійний модуль навчального корпусу, ангари, технічні та складські приміщення та інше.
Крім того, для навчання створені класи, оснащені мультимедійними засобами. Також працюють сонячна електростанція і артезіанська свердловина. Тимошенко запевнив, що полігон повністю автономний, технологічний та екологічний. Зараз він у повному обсязі забезпечує проведення випробувань і найближчим часом тут пройдуть стрільби артилерійської системи “Богдана” на дальності до 40 км. Пізніше відбудуться випробувальні пуски ракетних систем після ремонту і модернізації.
- Напередодні Верховна Рада прийняла в першому читанні закони про національний опір і збільшення чисельності ЗСУ.