Найманців «Вагнера» запідозрили у спробі повторити сценарій анексії Криму у Косові

Найманці російської ПВК “Вагнер” співпрацюють із сербською армією і таємно постачають зброю та обмундирування без розпізнавальних знаків у Косові. Про це в інтерв’ю британській The Telegraph заявила президент Косово Вьоса Османі.

Вона вважає, що Бєлград може спробувати здійснити «гібридну операцію» щодо повернення контролю над Приштиною на зразок тієї, що провела Росія за анексії Криму у 2014 році.

Як заявила Османі, контрабанда зброї в республіку триває вже не менше як пів року. «Вони (бійці ПВК “Вагнер”) привозять зброю та обмундирування, але формально не є частиною сербської армії. Сербія хоче досягти своєї мети, не називаючи це військовою операцією», — вважає президент Косово.

«Якщо ви подивитесь на те, що зробив Путін у 2014 році, то це повна копія, та сама схема. Путін спочатку використовував росіян, які там [у Криму] жили, потім він організовував усілякі операції під хибним прапором, а потім засилав воєнізовані групи. Є явні докази того, що сербські воєнізовані групи планують та організують це [разом із ЧВК “Вагнер”]», — стверджує політик.

Османі важко оцінити, як багато найманців “Вагнера” могли побувати на кордонах та території Косова. З її слів, це ще розслідується. Але президент республіки впевнена: їхні наміри були агресивними. “Вони рили окопи і зводили барикади військового зразка, які вони могли б використовувати в бою”.

Сербія заперечує участь найманців із групи «Вагнера» у протистоянні навколо Косова.

За словами Османі, інтерес Росії у дестабілізації ситуації навколо Косова полягає у тому, щоб створити загрозу блоку НАТО та Євросоюзу. «Через Сербію вони хочуть створити інші осередки конфлікту, щоб західним демократіям довелося мати справу з багатьма кризами одночасно, а не зосереджувати всю свою увагу на Україні», — впевнена президент Косово. До того ж, напруженість у балканських країнах знижує їхні шанси на вступ до ЄС, що, за словами Османі, також може бути метою Росії.

Деякі експерти скептично ставляться до можливого нападу Бєлграда на Косово найближчим часом, оскільки це означає пряму конфронтацію Сербії з силами НАТО у Косові. Але Османі звертає увагу, що схожий скептицизм був і щодо вторгнення Росії в Україну, і миротворчий контингент НАТО не гарантує того, що Бєлград не спробує ввести війська.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.