Найяскравіші падаючі зірки 2020 року: Де і як дивитися на метеорний дощ Гемініди

Пік метеорного потоку Гемініди, який астрономи називають «родзинкою» метеорного року, очікується в ніч з 13 на 14 грудня, тобто з вечора неділі й до світанку понеділка. Про це повідомляє NASA.

У цьому році швидкість Гемінід буде краща, адже пік дощу збігається з майже новим місяцем, тому небо буде більш темним, а місячне світло не засліпить слабкі метеори.

Спостерігати за потоком зірок найкраще після півночі: близько другої години ночі очікується пік активності метеорів, який буде видно на всіх частинах земної кулі. До того ж жителі північної півкулі можуть спостерігати за метеорами всю ніч.

Астрономи прогнозують, що в години піку і в ідеальних умовах спостерігачі на північній півкулі в середньому побачать 60 метеорів на годину. Це приблизно одна Гемініда в хвилину. При цьому спостерігачі в південній півкулі бачитимуть їх менше.

Окрім того, що потік Гемініди – це найяскравіші падаючі зірки, вони ще й самі барвисті. Щогодини на небі з’являтимуться різнокольорові метеори: помаранчеві, червоні, зелені, сині і т.д. Найяскравіші з них залишають за собою «хвостики», що світяться.

Скорость движения Геминид
Гемініди рухаються зі швидкістю 35 км/с. Це більш ніж у 1000 разів швидше за гепарда і в 40 разів швидше кулі!

Як спостерігати за метеорним дощем Гемініди?

Побачити метеори зазвичай можна по всьому небу. Однак у NASA рекомендують уникати спостереження за радіантом (точка небесної сфери, яка здається джерелом метеорів), оскільки поруч з ним зірки будуть мало помітні.

“Коли ви бачите метеор, спробуйте простежити за його зворотним напрямком. Якщо ви опинитеся в сузір’ї Близнюків, швидше за все, ви бачили Гемініди (з лат. Близнюки)», – зазначили в NASA.

Созвездие "Близнецы"

Якщо погода похмура, рекомендується відійти від джерел яскравого світла і лягти на спину. Потім дайте очам звикнути до темряви, щоб побачити більше метеорів. На це може знадобитися близько пів години. Дивитися на екран смартфона не можна, оскільки це погано позначиться на зорі.

Для кращого спостереження за потоком Гемініди потрібно виїхати за межі міста – подалі від міських вогнів.

NASA також вестиме пряму трансляція піку доща з метеорної камери в центрі космічних польотів ім. Маршалла в Хантсвіллі.

Додамо, що метеорні потоки Гемініди з’являються щорічно в той період, коли Земля перетинає орбітальну траєкторію «кам’яного» астероїда 3200 Фаетон, пробиваючись через пил від його уламків. Шматочки космічного каменю, який вважають вимерлою кометою і просто блукаючою по Сонячній системі, можуть бути розміром з піщинки, що горять в атмосфері і утворюють яскраві спалахи.

Астероид 3200 Фаэтон
Астероїд 3200 Фаетон, сфотографований радаром обсерваторії Аресібо, коли він наближався до землі 17 грудня 2017 року

Через те, що даний метеорний дощ здається ніби виходить з радіанта в сузір’ї Близнюків, його назвали «Гемініди», що з латинської перекладається як «близнюки».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.