Голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін прокоментував ситуацію на Покровському напрямку. Свою думку він озвучив в інтерв’ю Radio NV.
“Тепер чому відбувається те, що відбувається на Покровському напрямку, чому це не нагадує те, що було перед тим? Я не знаю розрахунків Генерального штабу, Головкома чи Командування ОТОВ чи ОСОВ. Але, судячи за все, воно виходило з того, що та кількість військовослужбовців і озброєння, яке є, дозволить достатньо довго тримати оборону. Як це насправді і відбувається на інших напрямках, наприклад, на тому самому Кураховському чи Вугледарі, чи навіть зараз вже в Торецьку і Часовому Яру, ну, принаймні зараз, наразі стабілізована ситуація. Вони дивилися на кількість бригад, вони дивилися на кількість військовослужбовців, на кількість засадників і вважали, що цього достатньо, щоб тримати опір або принаймні опиратися довго, якщо і відступати, то відступати організовано і повільно”, – зазначив Рахманін.
Але, як вважає нардеп, “судячи за все, був прорахунок”. “І цей прорахунок, на мій погляд, криється в трьох причинах. Це негарні, неефективні командні рішення, які приймалися в першу чергу оперативно-тактичним управлінням. Я нагадаю, що в нас всі війська, є керівні органи, яке називається оперативно-стратегічне угрупування військ і оперативно-тактичне. Вони ухвалюють рішення, які потім виконують бригади безпосередньо на землі. Судячи за все, були проблеми, тому що те, як просувалися росіяни, так як відбувалася здача населених пунктів, свідчить про те, що координації між військами немає і управлінські рішення приймалися неправильно”, – заявив він.
“Чому? Це інше питання, для цього треба більше інформації, але про це можна говорити абсолютно чітко. Я так розумію, що ті військовослужбовці, які перекидалися у вигляді резерву, вони виявилися не такими стійкими, як на інших напрямках. Чому? Можливо, тому що недостатнє навчання, можливо, тому що недостатньо мотивовані, можливо, і це об’єктивно брак командирських кадрів”, – припустив Рахманін.
При цьому він нагадав, що у нас велику частину кадрів офіцерського складу, сержантського було вибито в перший період війни. І зараз переважно це люди, які зовсім нещодавно були цивільними, їм бракує досвіду, бракує ефективності.
” … У нас бригада сточується практично до нуля, після цього її відводять на відновлення, в тил, або, в гіршому варіанті, в другу-третю лінію. І на її місце заходить інша бригада, яка може бути нещодавно сформована, не має бойового досвіду, не має кістяка офіцерів, сержантів, солдатів, які мають бойовий досвід. Вона просто не тримає натиску і відступає. Інколи організовано, інколи хаотично. Цей момент ми не використовуємо. І третя причина. У нас нарешті з певним запізненням почалися займатися фортифікаційними спорудами, оборонними укріпленнями, а робиться це вкрай неорганізовано. Тому що на всіх напрямках, які на сьогодні є вразливими, в першу чергу на Покровському, ешелонованої оборони немає. …”, – сказав голова профільного комітету ВР.