Деякі норми законопроекту «Про протидію дезінформації» можуть призвести до наступу на свободу слова. Про це йдеться у заяві членів Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, яку оприлюднила заступник голови комітету Євгенія Кравчук в Facebook.
“Нас непокоять кілька аспектів цього проекту про що ми б хотіли заявити публічно. А саме:
– непропорційний рівень покарань та криміналізація деяких статей діяльності журналістів;
– поява органу уповноваженого за рішенням Кабміну з широким колом можливостей застосування механізмів держави в регуляції свободи слова;
– розподіл журналістів на тих, хто увійде в пропоновану асоціацію та тих, хто не схоче;
– принцип правової визначеності при тлумаченні терміну «дезінформація» та відповідності змісту та обсягу цього терміну сучасним викликам;
– принцип пропорційності покарання за вчинене правопорушення, в тому числі, залученості занадто широкого кола громадян на яких розповсюджуватиметься діяльність цього закону”, – йдеться в заяві.
Автори заяви вважають, що “такі методи можуть призвести до наступу на свободу слова та служити підставою для тих, хто насправді нехтує роботою журналістів у звинуваченні влади у зворотніх діях”.
При цьому депутати наголосили, що готові надати Міністерству чіткі висновки проаналізованого проекту закону та долучитися до роботи над ним, розуміючи необхідність вжиття відповідних кроків в цьому напрямку.
Заяву підписали голова комітету Олександр Ткаченко, його заступники Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Гео Лерус, а також члени комітету Ліза Богуцька та Ростислав Боблях (всі “слуги народу”).
Нагадаємо, 17 січня Міністерство культури, молоді та спорту представило проект закону «Про протидію дезінформації», що передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за поширення фейків. В ОБСЄ висловили стурбованість з приводу змісту положень законопроекту.