Нарівні з “золотими хлопчиками” ще одна сумнівна фірма наживалася на “оборонці”

Розслідування журналістів Bihus.Info про корупцію в оборонній сфері, до якої причетні екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син і кілька “мажорів”, є лише верхівкою айсберга і викриває застарілий державний апарат, а також пасивні правоохоронні органи. Про це йдеться в матеріалі “Української правди“.

Скандал з Гладковским, розбурханий журналістами, швидше “сіквел” усім вже відомого сюжету. Протягом останніх років на “оборонці” наживалися всілякі сумнівні фірми і в 2016 році друзі Гладковського-молодшого вперше “наслідили” на Харківському бронетанковому заводі.

Під час проведення ревізії на заводі виявилося, що комплектуючі для військової техніки були перепродані приватними фірмами Міністерству оборони, хоча раніше вони й так належали відомству, але були вилучені через недбалість чиновників у погонах. У “схемі” ділки використовували такі фірми: ТОВ “Спецбудпостачання”, ТОВ “Укртехмед”, ТОВ “Люкс ЛТД”, ТОВ “СистемИнжинирингМенеджмент” (далі скорочено “СІМ”) і сумнозвісну ТОВ “Оптимумспецдеталь”, що належить Андрію Рогозі – соратнику Гладковського-молодшого.

Аудитори сповістили про цю схему Національне антикорупційне бюро та фінмоніторинг, однак “ділки” і далі продовжували заробляти на оборонній промисловості.

“СІМ” згадується в різних кримінальних епізодах, поряд з “Оптимую” Рогози, проте згодом вона невиправдано залишилася без належної уваги.

Ще одна історія, в якій “СІМ” перетинається з Гладковским-молодшим та його друзями, сталася в травні 2017 року. На електронному майданчику SmartTende Харківського бронетанкового заводу оголосили конкурентні торги на закупівлю чотирьох люків до танків Т-80. Максимальна вартість одного люка – 2 млн 600 тис. грн.

У торгах брали участь “СІМ”, ТОВ “Прайм Полімер” і ООН “Фірма” Ренал”. Переможцем вийшла “СІМ”, що запропонувала 2 млн 350 тис. грн за люк, однак далі стали відбуватися дивні метаморфози. По-перше, у жовтні концерн підготував документ про необхідність закупити люки у зв’язку з їхньою відсутністю, але фірма закупила їх вже до початку тендеру. По-друге, на привезену продукцію не було ніяких документів. По-третє, в журналі відвідування заводу автомобільним транспортом хтось переробляв відомості про привезення люків.

Наостанок, “СІМ” продала люки загалом за 11 млн 280 тис. грн, хоча на ринку постачальники просили по 1 млн 200 тис. грн за люк. Тобто “СІМ” завищила ціни на 6 млн 480 тис. грн. Всі вищевказані факти викликали сумніви у юристів “Укроборонпрому” і менеджерів бронетанкового заводу запідозрили у змові з чиновниками в погонах.

За даними видання, ТОВ “”СистемИнжинирингМенеджмент” отримала від двох десятків заводів “Укроборонпрому” понад 400 млн грн за поставлені запчастини. У фірми є сайт, на якому її керівником вказаний Андрій Палехін. Він до цього керував ліквідованим державним підприємством “Конструкторське бюро спеціальної техніки”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.