Вчені Національного управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору США готуються реалізувати перший проект по вирощуванню плодоносної рослини на МКС. Про це повідомили CNN.
Команда вчених NASA працює над тим, щоб запустити в космос перець чилі «Еспаньола». Оскільки агентство сподівається відправити астронавтів на Марс, для них дуже важливо знайти рослини і фрукти, які можна буде відправити разом із ними.
За словами Джейкоба Торреса, вченого з NASA, в залежності від розташування планет, найкоротший політ на Марс все одно займе два роки. Традиційні розфасовані блюда не забезпечать астронавтів у дорозі достатньою кількістю вітамінів і поживних речовин.
“Вони зможуть наповнити шлунки, але у них не буде поживних речовин для роботи” – розповів Торрес, пояснюючи потребу астронавтів у фруктах і овочах в раціоні.
Торрес підкреслив, що є багато проблем для вирощування сільськогосподарських культур в космосі. Рослина має легко запилятися і бути здатною виживати в середовищі з високим вмістом вуглекислого газу. Шляхом експериментів, учені прийшли до висновку, що деякі сорти перцю відповідають цим двом вимогам.
Торрес повідомив, що перець “Еспаньола” перевершив усі очікування і NASA готується відправити його на Міжнародну космічну станцію в період з листопада по січень.
Перець чилі не тільки витримує екстремальні умови, але і насичений вітамінами. За словами Торреса, він допоможе астронавтам боротися з деякими проблемами зі здоров’ям, із якими вони стикаються у космосі. Ці перці зможуть забезпечити підвищення рівня вітаміну С.
Зокрема, відсутність гравітації змушує рідини тіла підніматися до голови і астронавти відчувають себе постійно застудженими. Також вони скаржаться на те, що втрачають почуття смаку і відчувають труднощі із зором.
“Тільки уявіть, що ви зможете відкусити свіжий перець після декількох місяців вживання картону” – жартує вчений.
Він також додав, що NASA сподівається вирощувати в космосі різні культури з різною поживною цінністю, щоб космонавти могли харчуватися не одним і тим же щодня. Крім перцю NASA вирощує три види салату, а також китайську капусту, гірчицю мізуну, червону капусту і квіти цинії.