Наш мужичок: РосЗМІ дізналися, що думають про перемогу Трампа в адміністрації Путіна

У політичному блоці адміністрації президента (АП) Росії сподівалися, що вибори у США можуть перерости в протести, що нагадують штурм Капітолія в січні 2021-го. Про це пише Медуза з посиланням на джерела, близькі до АП.

“Суспільство [тепер] там поляризоване ще сильніше, а тоді були протести – дійшло до взяття Капітолія. Протести могли б стати логічним продовженням поляризації. [Головна] ставка була не стільки на перемогу конкретного кандидата, а на те, що протилежна сторона відмовилася б визнавати підсумки виборів”, – говорить джерело.

Його слова підтверджує ще один співрозмовник, близький до Кремля. За інформацією цих співрозмовників, в АП розраховували, що в умовах кризи американська влада сконцентрується на внутрішніх проблемах – а не на протистоянні з Росією. Виходячи з останніх даних американських медіа, ця “ставка” не зіграла – і демократи планують визнати поразку.

За словами джерел видання, у Кремлі тривалий час вважали найвірогіднішим, “базовим” сценарієм перемогу Камали Гарріс (республіканці, відповідно, за цим сценарієм, не визнали б такий підсумок голосування – і влаштували протести). Однак кілька тижнів тому оцінка схилилася на користь Трампа через “не саму виразну кампанію” кандидатки від демократів (водночас як американські експерти, так і соцопитування в США показували, що шанси на перемогу на виборах приблизно рівні).

Одночасно обидва джерела, близькі до АП, наголошують, що загалом російські “еліти” ставляться до Трампа із “симпатією”. Одне з них уточнює:

“Вона не те щоб раціональна. Просто близький типаж, яскравий мужик, навіть не мужик – наш мужичок. Говорить про консерватизм, багатий, успішний. Росію не ображає. Нормальний. Так і вісім років тому було. Після його дій (йдеться, наприклад, про санкції, накладені під час першого президентства Трампа, – прим. ред.) оптимізму поменшало, але симпатія не пішла. Все одно Трамп трохи “наш”. У сенсі такий самий, як ми”.

За його оцінкою, на цьому тлі Гарріс “сприймалася як хтось узагалі незрозумілий”.

Високопоставлений регіональний чиновник, який поспілкувався з “Медузою” на умовах анонімності, додає, що сам він симпатизує Трампу як “яскравому політику”, який “може спробувати розв’язати конфлікт [з Україною]”. Депутат Держдуми від “Единой России” заочно погоджується з такою оцінкою: “Настрій такий: а раптом? А раптом реально спробує? Чинний президент Байден або Гарріс точно б у бік Росії жодних жестів не робили”.

Утім, джерело, наближене до уряду РФ, і один зі співрозмовників, близьких до Кремля, сумніваються, що обрання Трампа може різко змінити відносини Росії та США. Навіть незважаючи на те, що республіканець справді публічно обіцяв закінчити війну Росії з Україною в разі перемоги на виборах (як він це збирається зробити, Трамп детально не розповідав).”

“Оптимізм не дуже зрозумілий. Трамп – імпульсивна людина, він хоче домогтися свого. Можливо, що на Україну він якось вплине, але договір – це поступки, зокрема і з боку Росії. А поки не дуже схоже, що президент [Путін] до якихось поступок готовий. Трамп, може, бізнесмен за підходом і керується прагматикою. Але з нашого боку не бізнесмени, ось у чому справа”, – зазначає співрозмовник “Медузи”, близький до російського уряду.

Близьке до Кремля джерело підсумовує: “Президент [Росії] будує антизахідну коаліцію, зокрема з тими, кого Трамп вважає ворогами, Китаєм наприклад. Це вже зовсім не той Путін, яким він був у 2016 році. Поступки – це вже не про нього”.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.