Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен заявив, що НАТО може задіяти статтю про колективну оборону у випадках кібератак на держави-члени Альянсу. Про це повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна”.
Блінкен уточнив, що на минулому саміті НАТО в Брюсселі було підтверджено, що кібератака може активувати дію п’ятої статті, яка говорить про те, що напад на одного члена Альянсу є нападом на всіх.
За словами держсекретаря, подібне рішення саміту є важливим кроком для стримування кібератак в майбутньому, а також для національної безпеки під час цифрових технологій. Сполучені Штати вже працюють над залученням своїх союзників і партнерів для загального реагування на злочини інших держав в кібернетичному просторі.
При цьому Блінкен навів у приклад кібератаку, яка здійснювалася через програмне забезпечення SolarWinds з боку Росії.
“Програми-вимагачі та інші кіберзлочини зачіпають всіх нас – наш бізнес, місцеві органи влади, критичну інфраструктуру від електромереж до лікарень”, – заявив глава Держдепу.
Блінкен уточнив, що жертвою кібератак вже ставав кожен четвертий громадянин США, а щорічний матеріальний збиток, нанесений кібератаками, перевищив 4 мільярди доларів, що є прямою загрозою благополуччю і безпеці Сполучених Штатів.
- В одному з регіонів Німеччини вперше в історії оголосили надзвичайну ситуацію через кібератаки.
- На початку червні 2021 року хакери зламали пошту глави канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхала Дворчика і його дружини.