НБУ спростував використання піратського шрифту на банкноті 1000 грн

НБУ спростував інформацію про використання на банкноті номіналом 1000 грн, представленої НБУ 25 червня і планованої до випуску в обіг на 25 жовтня цього року, неліцензійного шрифту. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як зазначено в повідомленні, однією з особливостей дизайну гривневих банкнот є те, що всі зображення на банкнотах є авторською графікою.

“Художники, які працюють над їх дизайном, не використовують готові малюнки або шрифти – вони власноруч створюють векторні графічні елементи дизайну, зокрема, і буквений напис номіналу банкноти. Використання авторських творів замість готових продуктів передбачено для забезпечення високого рівня захищеності банкнот, адже підробити авторське зображення складніше, ніж скопіювати готове”, – йдеться в повідомленні.

Як стверджують у прес-службі НБУ, в процесі створення графічних зображень для дизайну банкнот – як рисунків, так і написів – художники вивчають відповідну графічну інформацію з відкритих джерел, після чого створюють власне творіння з додаванням авторського бачення тих чи інших елементів.

“Відповідно, частковий збіг окремих елементів на банкноті з зображеннями у відкритих джерелах може бути пов’язане з творчою обробкою публічно доступних матеріалів. Ні один із елементів на банкнотах не є копією готових продуктів. Зокрема, і при створенні буквеного напису “Одна тисяча гривень” на відповідній банкноті було створено авторське графічне зображення на основі творчого використання публічно доступних елементів”, – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, дизайнери викрили Національний банк України у використанні піратського шрифту при створенні нової банкноти номіналом тисячу гривень.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.