Полковник Збройних сил, Герой України Сергій Собко заявив, що в Інституті державного військового управління офіцери-викладачі розповідають слухачам, що з Росією потрібно примирятися. Про це Собко розповів у інтерв’ю “4 каналу”.
За словами військового, начальник Інституту, службовець у званні генерал-майора, в 2014 році після початку війни замість того, щоб реалізувати себе в протистоянні російській агресії, зайнявся вирішенням особистих питань.
“Він звільнився і призвався практично в один і той же день. Це дало йому можливість отримувати пенсію і зарплату, не змінюючи місця служби, не виходячи зі свого службового кабінету”, – говорить Собко.
Також офіцер розповів, що начальник Інституту є прикладом “совкового” і токсичного керівника, він щодня проводить безглузді наради з особовим складом, відкидає будь-які ініціативи і принижує своїх підлеглих.
“Пан генерал любить, щоб у нього в кабінеті або приймальні завжди хтось чекав, його підлеглі сидять фізично в цих місцях без діла по кілька годин. Рекорд-п’ять годин чоловік перебував без діла, просто чекав, що він хоче сказати”, – уточнює Собко.
Крім того, начальник Інституту, як каже Собко, відкрито заявляв, що Голодомор 33-го року та інші репресії окупаційного радянського уряду проти українського народу робили “не іноземці, а українці”, що росіяни “не всі погані”, а також висловлював зневажливе ставлення до української мови.
Собко також каже, що і серед інших викладачів інституту, які починали свою військову службу ще за часів Радянського Союзу, існують відкрита риторика на тему необхідності “примирення з Росією” і недовіри сьогоднішнім партнерам України на зразок Сполучених Штатів Америки.
Полковник підкреслив, що присікає такі висловлювання викладачів у своїй присутності, Проте не може гарантувати, що подібні речі відкрито не звучать і далі в інших кабінетах.
Сергій Собко не називи прізвище генерала, однак згідно офіційній інформації на сайті Інститут державного військового управління очолює кандидат воєнних наук, генера-майор Олександр Дузь-Крятченко.
- У Рівненській області офіцер, який є учасником бойових дій, на ґрунті особистої неприязні до смерті побив солдата.