На найвищій точці льодового щита Гренландії вперше в історії спостережень випали дощі. Про це повідомляє британське видання Reuters.
Вчені вважають, що дощі на найвищій точці Гренландії є черговою тривожною ознакою того, що льодовиковий покрив навколо земних полюсів поступово тане.
“Це не здоровий знак для льодового покрову. Це робить льодовий покрив більш схильним до поверхеневого розтавання”, – сказав вчений з обсерваторії Колумбійського університету Індрані Дас.
На крижаному покриві в Гренландії, де висота становить 3216 метрів, дощ йшов кілька годин. При цьому температура повітря залишалася вище нуля близько дев’яти годин (за останні 10 років таке відбувалося три рази). В цілому з 14 по 16 серпня в Гренландії випало 7 мільярдів тонн дощів, що є найбільшою кількістю опадів з моменту початку спостережень в 1950 році.
Уточнюється, що вода не тільки тепліше, але і темніше звичайного снігу, тому вона не відбиває сонячне світло, а поглинає його. В кінцевому підсумку талі води стікають в океан, викликаючи підвищення рівня моря. Вчені встановили, що танення щита Гренландії, який після Антарктиди є другим за величиною, тільки за останні кілька десятиліть призвело до того, що рівень Світового океану виріс приблизно на 25%.
Фахівці очікують, що рівень Світового океану буде рости разом із зростанням глобальної температури на планеті.
- Біля української станції “Академік Вернадський” в Антарктиці через глобальне потепління стовпилися тисячі пигвинов.