“Не згадувати Гладковського”: НАБУ звинуватило САП у саботажі розслідування про корупцію в Укроборонпромі

Національне антикорупційне бюро України звинуватило Спеціалізовану антикорупційну прокуратури України у саботажі розслідування корупції в оборонній сфері. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

“Керівництво САП публічно наголошує на необхідності активного розслідування розкрадань в сфері оборони, проте їхні реальні дії суттєво відрізняються від озвученого ЗМІ. Фактично, САП саботує розслідування НАБУ, розпочате за матеріалами BIHUS.info .”, – йдеться в повідомленні.

У Бюро вказали, що після відкриття справ за фактами, викладеними у розслідуванні журналістів, вони відразу ініціювали витребування у Генпрокуратурі кримінального провадження, яке, ймовірно, містить листування, оприлюднене ЗМІ.

“Однак без узгодження з боку САП це зробити неможливо. Замість цього САП майже місяць ігнорує цю ініціативу НАБУ, не даючи жодних пояснень”, – зазначили в Бюро.

Також в НАБУ стверджують, що прокурори САП “постійно затягують терміни погодження клопотання про вилучення речей і документів, що мають значення для розслідування”. Внаслідок цього звернення до суду за відповідними дозволами на проведення процесуальних дій відстрочуються.

“Процесуальними керівниками у кримінальному провадженні, відкритому за публікаціями BIHUS.info , не надано жодної вказівки, окрім однієї і то – в усній формі: не згадувати у клопотаннях детективів, що скеруються до суду, прізвища Гладковського О.В. та інших осіб, які опубліковані в журналістському розслідуванні”, – стверджують в НАБУ.

У зв’язку з цим, в Бюро підкреслюють, що ситуація, що склалася, не тільки не сприяє всебічному і об’єктивному розслідуванню фактів корупції в оборонному комплексі, але і навпаки робить неможливим його. “Натомість її використовують як інструмент політичного тиску на НАБУ, в тому числі з боку Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури”, – йдеться в повідомленні.

Оновлення: У САП спростували звинувачення НАБУ в саботажі розслідування про корупцію в “Укроборонпрому” і заявили, що не давали ніяких “усних вказівок” видалити з текстів клопотань прізвище Гладковского.

В САП стверджують, що подали у справі про розкрадання в “Укроборонпромі” 50 клопотань про обшуки, 21 клопотання про доступ до речей і документів, 3 клопотання про арешт. Прокурорами САП вжито всі процесуальні заходи для забезпечення доступу детективів НАБУ до матеріалів даного виробництва, в т.ч. і погоджено клопотання про тимчасовий доступ до телефонів згаданих суб’єктів.

Також в антикорупційній прокуратурі зазначили, що затвердили постанову про витребування з ГПУ провадження, що має відношення до розслідуваних НАБУ фактами.

“Погоджуючи ці клопотання прокурор фактично розумів, що на 9 день після виходу в ефір сюжету Denys Bihus малоймовірно знайти якісь дані, що мають значення для кримінального провадження, однак надав згоду на їх проведення для повного, всебічного та об’єктивного дослідження матеріалів справи”, – йдеться у заяві.

https://www.facebook.com/sap.gov.ua/posts/1625367184233125?__xts__%5B0%5D=68.ARBZpS4CHo3JW1i50jBVrgbnBzVxfQTOQoh_4uvL-xlxxKublVF5nq2r0GL8U0-dTfpDtry7sAoEUA5BOJymcSukbLmdQPrH4PIcMHdtZLQ9lkWS1QqFIzPJauX4zmncUEvLZ3M5cS-uNZhUHWHN9Bm4KI_k8lQmbEIC7rvwcFsdQ9nzeHVlEqSSaitdea0YV_dCkM4z8yAPazzwcZdpJWu-VbgySVQeyCEx4XszHKiBeFpWo-C_6lRxNjpcw4WBJvZCsLIaxfdz1-sAuoKwbOLjpxZ1QwTM7-K9Ci5vYx5LxLnHjAzwYSrzDdmgK47Dj0b3tiirNeF8FkmVkQgI4NfJzA&__tn__=-R

Нагадаємо, 11 березня, вийшла остання частина журналістського розслідування про корупцію в оборонній сфері України, до якої причетні екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і його син Ігор.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.