Не знає, як отримав $300 млн за “Кузню на Рибальському”: ДБР назвало справи, в яких фігурує Порошенко

Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у 13 кримінальних провадженнях, учасником яких є екс-президент Петро Порошенко.

Як повідомила прес-служба ДБР, Петро Порошенко лише 3 рази з’явився на допити, 20 разів – не з’явився.

Під час допитів колишній президент не сприяв слідчим у встановленні істини по справі. Наприклад, як розповіли в ГБР, на запитання слідчого щодо обставин укладання угоди з купівлі-продажу акцій “Кузні на Рибальському” на суму близько 300 млн доларів, Порошенко повідомив, що йому про це нічого не відомо.

ДБР також опублікувало перелік кримінальних проваджень, учасником яких є п’ятий президент:

  1. Перехід українських кораблів через Керченську протоку, що спричинило ескалацію конфлікту з Російською Федерацією, введення військового стану на території України з метою можливої узурпації влади.
  2. Захоплення державної влади та підроблення при цьому офіційних документів при внесенні подання на призначення Прем’єр-Міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України.
  3. Ймовірна втрата матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю (ситуативна кімната).
  4. Незаконне переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів (Мальдіви)
  5. Незаконне затримання М.Саакашвілі та незаконне переміщення його за межі території України до Республіки Польща.
  6. Організація та незаконне переправлення М.Чауса через державний кордон України до Республіки Молдова.
  7. Скасування рішення голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільської ради до земель запасу державної власності.
  8. Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».
  9. Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал «Прямий».
  10. Протиправне заволодіння майном бази відпочинку «Івашка» Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ «Союз-Інвест».
  11. Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року: проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення можливо незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
  12. Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату їм заробітної плати.
  13. Втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду м. Києва зі сторони Президента України, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації «Приват Банку».

Усі дані наведені в порядку ст. 222 Кримінально-процесуального кодексу України, зазначили в Держбюро розслідувань.

Нагадаємо, ДБР направило в Генпрокуратуру проект повідомлення про підозру Порошенка у скоєнні злочинів за ч. 3 ст. 109 і за ч. 2 ст. 364 – захоплення влади і зловживання службовим становищем.

Підготовка підозри змусила Порошенка перервати свій візит до Туреччини і терміново повернутися в Україну.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.