Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у 13 кримінальних провадженнях, учасником яких є екс-президент Петро Порошенко.
Як повідомила прес-служба ДБР, Петро Порошенко лише 3 рази з’явився на допити, 20 разів – не з’явився.
Під час допитів колишній президент не сприяв слідчим у встановленні істини по справі. Наприклад, як розповіли в ГБР, на запитання слідчого щодо обставин укладання угоди з купівлі-продажу акцій “Кузні на Рибальському” на суму близько 300 млн доларів, Порошенко повідомив, що йому про це нічого не відомо.
ДБР також опублікувало перелік кримінальних проваджень, учасником яких є п’ятий президент:
- Перехід українських кораблів через Керченську протоку, що спричинило ескалацію конфлікту з Російською Федерацією, введення військового стану на території України з метою можливої узурпації влади.
- Захоплення державної влади та підроблення при цьому офіційних документів при внесенні подання на призначення Прем’єр-Міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України.
- Ймовірна втрата матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю (ситуативна кімната).
- Незаконне переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів (Мальдіви)
- Незаконне затримання М.Саакашвілі та незаконне переміщення його за межі території України до Республіки Польща.
- Організація та незаконне переправлення М.Чауса через державний кордон України до Республіки Молдова.
- Скасування рішення голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільської ради до земель запасу державної власності.
- Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».
- Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал «Прямий».
- Протиправне заволодіння майном бази відпочинку «Івашка» Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ «Союз-Інвест».
- Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року: проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення можливо незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
- Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Державного бюджету України на виплату їм заробітної плати.
- Втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду м. Києва зі сторони Президента України, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації «Приват Банку».
Усі дані наведені в порядку ст. 222 Кримінально-процесуального кодексу України, зазначили в Держбюро розслідувань.
Нагадаємо, ДБР направило в Генпрокуратуру проект повідомлення про підозру Порошенка у скоєнні злочинів за ч. 3 ст. 109 і за ч. 2 ст. 364 – захоплення влади і зловживання службовим становищем.
Підготовка підозри змусила Порошенка перервати свій візит до Туреччини і терміново повернутися в Україну.