Вчені з Каліфорнійського університету розробили систему штучного інтелекту, яка може переводити думки людини в текст, аналізуючи мозкові процеси. Про це повідомляє Independent.
Алгоритм був навчений за допомогою нейронних сигналів у мозку чотирьох жінок з електродами, вживленими в мозок. Заначається, що електроди були імплантовані раніше для моніторингу епілептичних припадків.
Жінки повинні були голосно прочитати кілька речень, які складаються загалом з 250 слів, а потім повторити їх. Учені склали два набори даних, зчитуючи мозкові сигнали піддослідних. Один набір використовувався для навчання, а другий – для перевірки.
Потім вони передали дані нейромережі, щоб розпізнати закономірності, які можуть бути пов’язані з окремими словами. В середньому частота помилок у словах у повторному наборі склала 3%.
Коли нейромережі треба було розпізнавати окремі слова з тексту, кількість помилок зросла до 38%. Спираючись на ці дані, вчені прийшли до висновку, що штучний інтелект не лише пов’язує сигнали мозку зі словами, а й зіставляє порядок слів.
За словами авторів дослідження, через десятиліття після того, як мова вперше була розшифрована з сигналів мозку, точність і швидкість відтворення нейромережею залишається набагато нижчою, ніж у природної мови.
Вчені також зазначили, що алгоритм здатен розробити невелику кількість речень, оскільки при збільшенні словникового запасу з кожним новим словом буде зростати кількість можливих речень. Такі дії знижуватимуть точність розпізнавання мовлення.
Нагадаємо, в кінці 2018 року Nvidia навчила нейромережу генерувати людські обличчя, які не відрізнити від реальних людей.