Несподіваний прорив у боротьбі з випадінням волосся: Цукровий гель запускає потужний ріст волосся

У 2024 році науковці з Університету Шеффілда та COMSATS University у Пакистані виявили несподіваний потенційний засіб проти спадкового облисіння — гель на основі природного цукру дезоксирибози.

Під час дослідження загоєння ран у мишей, вчені помітили, що на ділянках, де застосовувався гель з дезоксирибозою, хутро відростало швидше. Це наштовхнуло їх на подальші експерименти.

У дослідженні, опублікованому в червні 2024 року, дослідники застосували гель до спин мишей з випадінням шерсті, спричиненим тестостероном. Уже за кілька тижнів на ділянках з нанесеним гелем почало відростати густе і довге хутро. Ефект був порівнянний із дією міноксидилу (відомий як Rogaine) — одного з небагатьох затверджених засобів проти випадіння волосся.

«Наше дослідження показує, що вирішення проблеми облисіння може полягати у простому використанні природного цукру дезоксирибози для покращення кровопостачання волосяних фолікулів», — зазначила співавторка дослідження професорка Шейла МакНіл.

Дослідники виявили, що дезоксирибозний гель сприяє появі нових кровоносних судин і клітин шкіри біля фолікулів. Це може пояснити покращене живлення волосяних цибулин і, відповідно, стимуляцію росту волосся.

У мишей, які отримували гель без активного інгредієнта, ріст волосся не спостерігався. Натомість гель із дезоксирибозою та міноксидил забезпечили 80–90% відновлення волосся. Комбінація обох засобів не дала значно кращих результатів, ніж кожен окремо.

Фотографії мишей з облисінням за чоловічим типом через різні проміжки часу, включаючи мишей без лікування (NC), мишачі моделі облисіння за чоловічим типом (T-1), гель без ліків (T-2), гель з цукром дезоксирибози (T-3), міноксидил (T-4), гель з цукром дезоксирибози та міноксидилом (T-5). (Anjumet al., Front. Pharmacol., 2024).

Хоча механізм дії гелю ще остаточно не з’ясований, науковці переконані: він заслуговує на подальші дослідження, зокрема у людей. Якщо ефективність підтвердиться, засіб може застосовуватись не лише для лікування андрогенетичної алопеції, а й для стимуляції росту вій та брів після хімієтерапії.

Фотографії стрижнів волосся з різних груп лікування. (Anjumet al., Front. Pharmacol., 2024).

Автори наголошують, що це рання стадія досліджень, але їхні результати — обнадійливі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.