Netflix підкоригує серіал «Диявол по сусідству» через звинувачення Польщі в історичній помилці

Стримінговий сервіс Netflix внесе правки в документальний серіал «Диявол по сусідству» про українця Івана Дем’янюка, звинуваченого у тортурах і загибелі в’язнів нацистських концтаборів на території Польщі. Про це повідомляється на сторінці Netflix у Twitter.

Рішення про внесення правок було ухвалене після того, як прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький надіслав листа директору Netflix Ріду Гастінгсу, в якому розкритикував показану в серіалі мапу Польщі з позначенням «таборів смерті».

За словами Моравецького, на карті показано концтабори в межах сучасних кордонів Польщі, що покладає на країну невиправдану відповідальність за загибель і тортури тисяч людей. Він нагадав, що в період Другої світової війни Польщу фактично окупувала нацистська Німеччина.

Також Моравецький долучив до листа карту Європи кінця 1942 року і доповідь ротмістра Війська Польського Вітольда Пілецького, який був добровільно ув’язнений в Аушвіці й втік звідти.

“Я вважаю, що ця страшна помилка була допущена ненавмисно”, – зазначив Моравецький.

У Netflix прислухалися до слів польського прем’єра і пообіцяли додати пояснення до карт концтаборів.

«Щоб уникнути непорозуміння, днями ми додамо текст на деякі карти в серіях. Ми пояснимо, що концентраційні табори в Польщі були побудовані й використовувалися німецьким нацистським режимом, який захопив і контролював країну в 1939-1945 роках», — заявили в компанії.

Нагадаємо, що у 1939 році гітлерівська Німеччина напала на Польщу, що послужило початком Другої світової війни. Нацисти окупували країну і почали будувати на польській території концентраційні табори, зокрема Аушвіц, Собібор, Треблінку, Майданек. У «таборах смерті» катували і вбивали мільйони людей, більшість були євреями.

Однак існує інформація про факти жорстокого ставлення самих поляків до євреїв у період війни і повоєнний час. Так, у 1941 році жителі села Єдвабне (переважно поляки) заживо спалили 300 євреїв та місцевого рабина.

У 2018 році Польща ввела закон, який передбачає покарання за звинувачення країни у злочинах, скоєних нацистською Німеччиною. Але це викликало обурення міжнародної спільноти і Польща відмовилася від покарання у виді трьох років в’язниці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.