Незважаючи на сусідство з Китаєм і населення в 97 млн осіб, у В’єтнамі всього 300 випадків коронавірусу

У В’єтнамі населення становить 97 млн людей і держава межує з Китаєм, незважаючи на це в’єтнамці зареєстрували трохи більше 300 випадків зараження коронавірусом в країні. Про це повідомляє ВВС.

За словами експертів, В’єтнам раніше неодноразово стикався зі спалахами інфекційних захворювань, тому населення має певний досвід протидії їм. Щоб домогтися мінімального поширення коронавірусу без жертв країна на ранніх стадіях у масовому масштабі ввела необхідні профілактичні заходи.

Були закриті школи і публічні місця, а всіх, хто в’їхав на територію держави, і всіх, хто контактував з інфікованими, відправляли в карантинні центри на 14 днів. Крім того у В’єтнамі ніколи не було повної загальної самоізоляції, влада ізолювала міські райони або невеликі населені пункти, де були виявлені інфіковані.

Ніхто не міг виїхати чи в’їхати на ізольовані території, поки не пройдуть 14 днів без нових випадків зараження. Зазначається, що В’єтнам, імовірно, не проводив широкого тестування серед громадян, тому багато хто спочатку бачив у цьому помилкове рішення. Тим не менш, зараз фахівці не сумніваються у правдивості офіційних даних, оскільки до цього часу маніпуляція була б уже виявлена.

При цьому, за інформацією правозахисних організацій, примусове соціальне дистанціювання і карантин мали в основі укорінену систему “лояльних партійних кадрів по сусідству, які шпигують за жителями району і підкоряються керівництву”. У Human Rights Watch упевнені, що в таких діях явно були порушення прав.

Крім того, у правозахисній організації впевнені, що влада В’єтнаму керує ЗМІ. Уряд використовував пропаганду і військову риторику, проводячи активну інформаційну кампанію, щоб об’єднати громадян у боротьбі проти COVID-19.

На думку експертів, політика В’єтнаму неприйнятна для країн з великим числом випадків інфікування, але для небагатьох держав, які знаходяться на початку епідемії, це може бути корисним досвідом. Разом із тим поки невідомо, як заходи, вжиті урядом, позначилися на економіці країни.

Нагадаємо, директор Європейського бюро ВООЗ Ханс Крюге розповів, що восени в Європі може початися друга хвиля зараження коронавірусом, яку також можуть посилити сезонні спалахи грипу або кору.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.