Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу

курсы немецкого языка

Бундестаг підтримав резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років, організованого керівництвом Радянського Союзу, геноцидом українського народу. Про це повідомляється на сайті німецького уряду.

Резолюція була підтримана більшістю парламентаріїв.

Німеччина визнала винуватцями геноциду політичне керівництво Радянського Союзу за правління Сталіна.

“Масова смерть від голоду не була результатом неврожаю, а відповідальністю політичного керівництва СРСР за Йосипа Сталіна. Голодомор – злочин проти людства. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію”, – йдеться у тексті документа.

Німецькі депутати зауважують, що у 1932-33 роках сотні тисяч українців померли від недоїдання у селах. Попри це, насильницьке вилучення врожаю продовжувалось.

Берлін наголошує, що СРСР використав голод як додаткове покарання. У випадку невиконання “планів” з вилучення врожаю вимагалось конфіскувати кратну кількість зерна та інших продуктів.

“Постраждалі райони були оточені, щоби не допустити втечі голодних мешканців у міста і розвезення продовольства у регіони”, – йдеться в документі.

Депутати нагадали, що голод забрав життя мільйонів людей і в інших районах Радянського Союзу, у тому числі в Казахстані і вздовж Волги і Дону.

Також в ухваленій резолюції наголошується, що Голодомор в Україні потрапляє у період наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, “до них, зокрема, належить Голокост та злочини Вермахту проти мільйонів невинно убитих громадян у рамках расистської німецької війни на знищення у східній Європі, за що Німеччина несе історичну відповідальність”.

Президент України Володимир Зеленський подякував німецьким депутатам за ухвалення резолюції та заявив, що правда завжди перемагає. Він назвав сьогоднішнє рішення Бундестагу історичним.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.