Німеччина закликала Україну виконати зобов’язання, узгоджені в грудні 2019 року під час саміту в Парижі, і імплементувати в своє законодавство “формулу Штайнмайера“. Про це йдеться в заяві МЗС Німеччини.
У міністерстві нагадали, що рівно рік тому, 22 липня 2020 року, в ТКГ погодили додаткові заходи щодо зміцнення режиму припинення вогню на Донбасі. Зазначається, що це призвело до відчутного скорочення бойових дій на сході України і набагато менших втрат серед цивільного населення і бійців.
“Припинення вогню було і залишається ознакою надії на те, що мир можливий, якщо особи, які приймають рішення, проявлять необхідну політичну волю. Однак останнім часом ми спостерігаємо активізацію бойових дій і зростання кількості жертв, у тому числі серед цивільного населення”, – ідеться в заяві.
Німеччина закликала відкрити пункти пропуску на лінії зіткнення, яка блокувалася сепаратистами кілька місяців, а також провести розмінування і відведення важкого озброєння.
“Ми закликаємо Росію і Україну повністю виконати висновки саміту, узгоджені в Парижі в грудні 2019 року, щоб домогтися відчутних поліпшень для людей на сході України”, – заявили в МЗС Німеччини.
У відомстві акцентували, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) повинна мати можливість більш ефективно контролювати режим припинення вогню і для цього їй необхідний безперешкодний і безпечний доступ по всьому регіону конфлікту.
У міністерстві також пообіцяли, що Німеччина разом із Францією продовжить наполягати на закінченні війни на Донбасі і що основою для цього залишаються Мінські угоди.
- Канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським заявила, що для прогресу в питанні вирішення конфлікту на Донбасі слід ввести в українське законодавство “формулу Штайнмаєра”.
- Спікер української делегації в ТКГ по Донбасу Олексій Арестович заявив, що “формула Штайнмаєра” вже фактично імплементована до законодавства України.