Біологи з Університетської клініки Дюссельдорфа виростили органоїд мозку з зачатками очей, які змогли реагувати на світло. Про це йдеться в журналі Сell Stem Сell.
Мініатюрні моделі мозку, створені in vitro (“в пробірці”), називають мозковими органоидами. Їх вирощують з плюрипотентних стовбурових клітин в середовищі, що імітує природне оточення розвивається мозку. Клітини диференціюються, і в кінцевому підсумку виходить мозковий органоїд розміром з горошину.
Ембріологам з Університетської клініки Дюссельдорфа вдалося не тільки виростити модель людського мозку, але і очні бульбашки на ній — зачатки майбутніх очей. автори дослідження відзначають, що приблизно на 30 день органоид мозку з зачатками очей намагається зібрати зорові бульбашки, які поступово розвиваються в видимі структури протягом 60 днів.
У отриманих очних бульбашок виявили клітини епітелію рогівки і пігментний епітелій сітківки, а найголовніше — вони генерували нервовий імпульс. Так, клітини очних бульбашок реагували на світло електричною активністю. Очікується, що вирощені в лабораторії очні бульбашки можуть допомогти у вивченні спадкових захворювань очей, а також тестуванні ліків.
- Біолог виявив в океані істот, максимально схожих на Губку Боба і Патріка.