Німецькі екоактивісти заявили, що подали позов проти будівництва газопроводу “Північний потік-2“, щоб домогтися відновлення природного середовища. Про це повідомив представник німецької організації Nabu Кім Корнеліус Детлофф у коментарі “РІА Новини”.
Дана організація подала позов проти дозволу Федерального морського і Гідрографічного агентства (BSH) на будівництво “Північного потоку — 2” у виключній економічній зоні Німеччини. Цей дозвіл діє до кінця травня.
Екологи вважають, що прокладка магістралі завдасть шкоди навколишньому середовищу і морю «на площі розміром більше ніж 16 футбольних полів». При цьому загальна зона впливу на екологію “вдесятеро більша”.
За словами Детлоффа, оператор проєкту Nord Stream 2 AG запропонував екологам фінансову компенсацію в розмірі близько 2 млн євро.
«Але німецьке законодавство про збереження природи і відповідальне за це відомство BfN (Федеральне агентство охорони природи, – ред.) закликають до так званої справжньої компенсації, тобто відновлення пошкоджених місць проживання, таких як рифи. Ось про що ми роками ведемо суперечку», – зазначив представник організації.
У зв’язку зі скаргами екологів, будівництво газопроводу призупинили до кінця травня. Тим часом у Nabu мають намір домагатися компенсації збитку морському дну.
- У березні голова найбільшої в Європарламенті фракції “Європейської народної партії” Манфред Вебер запропонував використовувати “Північний потік-2” як інструмент для політичного впливу на РФ.
- ЗМІ розповіли, що адміністрація президента США Джо Байдена планує вводити санкції проти будівництва “Північного потоку-2” таким чином, щоб не нашкодити цим Німеччині.
- 11 березня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати вживатимуть заходів для того, щоб не допустити закінчення проєкту газопроводу «Північний потік-2».
- Віце-президент Європейської комісії Франц Тіммерманс заявив, що “Північний потік-2” не потрібен для енергопостачання ЄС.