Генерал-майор Бундесверу Крістіан Фройдінг стверджує, що деякі можливості Росії у війні проти України виявилися несподіваними. Про це він заявив в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung, передає “Європейська правда“.
“На початку ми не бачили здатності росіян до витривалості, як ми оцінюємо її сьогодні, – сказав генерал, який також є керівником Українського ситуаційного центру при Міноборони Німеччини.
Він уточнив, що зараз ясно, що росіяни нарощуватимуть свій військово-промисловий комплекс, розширюватимуть його та збільшуватимуть виробничі потужності, попри драконівський режим санкцій. Також, за словами генерала, несподіваними виявились і масштаби підтримки Росії іншими країнами.
“Будь то Північна Корея, чи то Китай, навіть держави з глобального півдня. І якщо ці держави постачають лише освітлення для холодильників, яке потім може бути використане у військових цілях”, – додав Фройдінг.
Генерал також визнав, що очікування на те, що українці досягнуть якнайшвидшого військового успіху у своєму контрнаступі, було “безумовно, перебільшеним, якщо поглянути на це в ретроспективі”.
Водночас Фройдінг наголосив, що, на його військову думку, українські збройні сили були успішними.
“80 відсотків України все ще вільні після двох років боротьби з передбачуваною військовою силою. Вони повернули собі 50 відсотків території, яку втратили. Російський Чорноморський флот де-факто був витіснений із західної частини Чорного моря”, – сказав він.
Україна досягає все більшого успіху у “завданні ударів у глибині російського тилу, у тому числі за допомогою саморобних систем озброєння”. Фройдінг підкреслив, що російські втрати в людях та матеріальних засобах величезні.
“Ми припускаємо, що вони зазнали втрат основних бойових танків і бойових машин піхоти у високому чотиризначному діапазоні”, – сказав генерал.
Щодо Бундесверу, то Фройдінг сказав, що важливим уроком війни в Україні стало зовсім нове значення війни з використанням безпілотників.
“Зараз ми створили оперативну групу з питань безпілотників. Вона має дозволити нам швидко впровадити у війська різні типи безпілотників та систем захисту від безпілотників, щоб ми могли розпочати тренування та експерименти”, – зазначив він.
Це буде актуальним не лише для механізованих армійських підрозділів.
“Використання та захист безпілотників стане завданням “кожного” у збройних силах”, – додав Фройдінг.