Президент Володимир Зеленський відреагував на петицію, в якій громадяни зверталися до глави держави з проханням про відкликання підпису представника України в Тристоронній контактній группі під протоколом про заплановане створення Консультативної ради за участю представників окупаційних адміністрацій Донбасу. Відповідь українського лідера розміщена на його сайті.
Зеленський називає підписаний в Мінську документ декларативним і не має жодних правових наслідків. Президент також вважає, що бойовиків таким чином ніхто не легітимізує. Крім того, протокол – це не міжнародний документ. Тому глава держави підпис представника цієї держави відкликати не може.
Зеленський зазначив, що особи, запрошені до засідань з захоплених територій, можуть брати участь у дискусіях лише при умові згоди представників вільної частини України, Росії та ОБСЄ.
Президент підкреслив, що підписання протоколу – частина реалізації Мінських угод, 9, 11, 12 пункти яких вимагають узгодження представниками ОРДЛО.
КС, наполягає Зеленський, планується як технічний інструмент з дорадчими функціями у рамках політичної підгрупи ТКГ.
Раніше ЗМІ опублікували документ, в якому йдеться, що в ході засідання ТКГ в Мінську були підписані угоди про створення консультативної ради, у якій ОРДЛО будуть представлені як суб’єкт, а Росія разом з Німеччиною, Францією та ОБСЄ визначається як гарант-спостерігач. Глава Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив домовленість про створення КС, зазначивши, що таке рішення ще не прийнято.
25 березня віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомив, що учасники ТКГ під час чергового засідання не планували приймати рішення про створення КС.