Низка країн заборонила в’їзд з Британії через новий штам COVID-19. Україна не бачить загрози і роздає темники нардепам. Що відбувається

Все більше країн закривають кордони для тих, хто прибуває з Великої Британії, через новий штам коронавірусу, який швидко поширюється Англією. Однак Україна не поспішає наслідувати прикладу ЄС та інших держав, попри попередження британського Міністерства охорони здоров’я, що мутований SARS-CoV-2 більш заразний, ніж звичайний.

Євросоюз побоюється нового штаму вірусу

Новий штам коронавірусу COVID-19 виявили на півдні Сполученого Королівства, а потім він поширився іншими регіонами. Найбільше постраждав Лондон, південний схід і схід Британії.

Аналіз нового штаму SARS-CoV-2 показав, що він набагато швидше поширюється, ніж інші різновиди вірусу. За даними британського МОЗ, мутований коронавірус заразніший на 70%, але поки немає свідчень того, що він більш смертоносний.

З початку 2021 року в’їзд з Великої Британії до Європейського Союзу буде обмежений через виявлення нової мутації коронавірусу. З 1 січня Британія відразу ж потрапить до списку «третіх країн» для ЄС, жителі яких можуть подорожувати в європейські країни тільки з важливих причин.

Виняток становлять лише ті британці, які мають посвідку на проживання в країнах Євросоюзу. Також обмеження не поширюються на громадян країн ЄС, які проживають в Англії.

Список держав-членів ЄС, які ввели обмеження на поїздки, постійно переглядається Радою Європи.

Втім, Європейська комісія вже рекомендувала країнам ЄС зняти заборону на в’їзд з Британії, щоб уникнути розриву ланцюга поставок товарів.

В Європі про заборону на польоти до Британії вже оголосили: Бельгія, Німеччина, Ірландія, Нідерланди, Іспанія, Швейцарія, Італія, Австрія, Данія, Швеція, Норвегія, Хорватія, Болгарія, Мальта, Фінляндія, Польща, Португалія, Угорщина, Чехія, Словаччина і Північна Македонія.

Водночас Франція домовилася з Лондоном відновити рух вантажів через проблеми з поставками продуктів до Британії напередодні Різдва.

Ще низка країн призупинила рейси до Британії

Багато країн зобов’язали громадян, які прибули з Британії, відправлятися на самоізоляцію. Також тимчасово призупинили рейси до Англії і заборонили в’їзд іноземцям такі держави: Ізраїль, Оман, Іран, Туреччина, Йорданія, Судан, Туніс, Канада, Перу, Чилі, Аргентина, Гренада, Ямайка, Гонконг, Пакистан, Індія, Латвія, Естонія, Марокко та Аргентина.

Повністю припинила авіасполучення з усіма країнами Саудівська Аравія, а Сальвадор заборонив в’їзд в країну всім, хто летів через Британію або ПАР.

До країн, що закрили кордони, приєдналися Японія, Південна Корея і Філіппіни

З 24 грудня Японія заборонила в’їзд зі Сполученого Королівства особам, які не є підданими країни. Генсек японського уряду уточнив, що таке рішення пов’язане з виявленням мутованого типу коронавірусу.

Заборону на всі польоти з Британії ввели також Філіппіни і Південна Корея. У Сеулі таке обмеження діятиме до кінця грудня.

Що кажуть в Україні?

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко раніше заявив, що керівництво країни не планує вводити заборону на в’їзд в Україну з Британії у зв’язку з мутованим коронавірусом. Однак для мандрівників зі Сполученого Королівства діятиме низка обмежень:

  • Обов’язкова наявність медичного страхування, яке покриває лікування від COVID-19;
  • Наявність негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 48 годин до перетину кордону;
  • У разі відсутності тесту необхідно визначити місце для проходження двотижневої самоізоляції через додаток «Дій вдома».

Також Ляшко розповів, що “британська” мутація коронавірусу збільшує ймовірність передачі його саме серед домашнього оточення.

Тим часом “Бабель” повідомляє, що нардепам від “Слуги народу” підготували тези з порадами, що говорити про “британський” штам коронавірусу та вакцинацію. Документ з відповідними тезами опинився в розпорядженні видання.

У ньому пояснюють, чому Кабмін не ухвалив рішення про заборону авіасполучення з Британією, хоча вже понад 40 держав призупинили польоти, а в деяких країнах виявили випадки зараження новим штамом вірусу.

«По-перше, між нашими країнами і так діє візовий режим, який вже обмежує кількість мандрівників. По-друге, зараз в Україну з Британії переважно повертаються наші громадяни. Тому в разі закриття авіасполучення довелося б забезпечувати для них можливість повернутися додому”, – йдеться в документі.

Крім цього, автори листа стверджують, що “британського” штаму не варто боятися, оскільки віруси “постійно мутують природним чином”. Як приклад наводиться грип.

«У темі про вакцинацію взагалі багато спекуляцій, тому давайте не будемо робити необґрунтованих висновків, не маючи відповідних даних. Зрозуміло, що всі вакцини будуть швидко перевірені на здатність реагувати і на цей новий штам, який отримав таке поширення в Британії. Ми обов’язково дізнаємося про результати”, – наголосили автори тез.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.