Сьогодні, 7 травня, Міністерство охорони здоров’я оприлюднило нові дані щодо коронавірусу, які свідчать про відновлення зростання захворюваності. Попри це, деякі міста України ухвалили рішення про пом’якшення карантину. InfoResist проаналізував, як йдуть справи в регіонах, де зняли низку обмежень.
Одеська область
З початку місяця в Одесі почали працювати кафе і магазини, а більшість людей вже прогулюються без масок в громадських місцях. Мер міста Геннадій Труханов напередодні заявив, що карантин в Одесі фактично завершено і місцева влада приступила до відкриття пляжного сезону. На думку Труханова, сплеску захворюваності в місті більше не буде.
Попри позитивний прогноз міського голови Одеси, статистика свідчить про протилежне.
За даними Центру громадського здоров’я (ЦОЗ), в Одеській області за минулу добу підтвердилися 63 випадки зараження – більше, ніж в будь-якому іншому регіоні (крім Полтавщини). Всього COVID-19 виявлений у 568 жителів регіону.
На початку травня на Одещині зафіксували різке зростання кількості хворих. Так, тільки за перший тиждень травня в області було виявлено 272 нові випадки – це половина від загальної кількості заражених з 25 березня.
Таким чином Одеська область входить у десятку найбільш інфікованих регіонів України і, станом на 7 травня, спостерігається тільки зростання захворюваності.
Черкаська область
Весь минулий тиждень Черкаси були на вустах через несподіване рішення виконкому Черкаської міськради пом’якшити карантинні заходи в місті. Це не сподобалося президенту Володимиру Зеленському, а поліція відкрила кримінальну справу за фактом скасування карантину.
Мер Черкас Анатолій Бондаренко обґрунтував рішення виконкому тим, що представники бізнесу опинилися на межі виживання через карантин. Але як йдуть справи з розповсюдженням COVID-19 в області?
Станом на 7 травня, на Черкащині зафіксовано 324 випадки зараження SARS-CoV-2. За добу коронавірус підтвердився у 10 жителів регіону. При цьому в останні дні спостерігається зниження темпів приросту захворюваності COVID-19.
Закарпатська область
Слідом за Черкасами рішення про пом’якшення карантину ухвалила міська влада міста Мукачево. І це при тому, що Закарпатська область – в десятці самих інфікованих регіонів України.
Так, за минулу добу, діагноз COVID-19 підтвердився у 28 жителів Закарпатської області. Кількість випадків зараження збільшилася до 600.
До того ж статистика показує тенденцію стрімкого зростання випадків зараження на протязі всього періоду карантину. Тільки з 1 травня кількість хворих COVID-19 збільшилася на 168 осіб, хоча ще на початку минулого місяця коронавірусом хворіла лише одна людина.
Дніпропетровська область
На початку травня міська комісія з техногенно-екологічної безпеки ухвалила рішення про ослаблення карантину в Дніпрі. Зокрема, в місті дозволили працювати продовольчим ринкам, СТО, хімчисткам, кафе та ресторанам на винос, а також відкрили зелені зони.
Однак таке рішення міської влади може виявитися поспішним. В останні дні в Дніпропетровській області зафіксований різкий стрибок захворюваності COVID-19.
На сьогодні в регіоні виявлено 624 випадки зараження коронавірусом. При цьому ще вчора інфікованих було 568, а на початку місяця – 364.
Зростання кількості хворих в області сталося після того, як на коронавірус перевірили медиків лікарень, як того вимагає Міністерство охорони здоров’я. Внаслідок цього спалах COVID-19 був виявлений в терапевтичному відділенні лікарні №4 в Кривому Розі (27 інфікованих, з них шестеро медиків).
Окрім того, минулого місяця на ізоляцію відправили понад 100 осіб, які контактували з інфікованою пацієнткою Криворізької лікарні №3, і медиків місцевої лікарні в райцентрі Петропавлівка через хвору медсестру.
У зв’язку з ситуацією на Дніпропетровщині, обласний департамент охорони здоров’я пропонує посилити карантинні заходи.
Додамо, що аналіз мобільності населення в Україні свідчить про те, що українці стали більше ходити пішки й їздити на автомобілі в порівнянні з квітнем.