На виборах у Верховну Раду 5% прохідний бар’єр можуть подолати п’ять партій. Наблизиться до цього порогу найближчим часом мають шанс ще дві партії. Такі дані спільного соціологічного опитування Українського інституту соцдосліджень імені Яременка і центру «Соціальний моніторинг».
Лідер за популярністю як і раніше, «Слуга народу». У них 49,8% виборців, які вже визначилися зі своїм вибором і збираються прийти на виборчі дільниці. 10,3% у “Опозиційної платформи – За життя”. 9% опитаних збираються проголосувати за “Батьківщину”, “Європейська Солідарність” Петра Порошенка – 8,7%, партія Святослава Вакарчука “Голос” – 5,9%. На межі прохідного бар’єру “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка та “Сила і честь” Ігор Смешко. У них по 4%.
В аутсайдерах Радикальна партія Олега Ляшка – 1,1%. “Українська стратегія” Володимира Гройсмана, “Самопоміч”, “Свобода” і “Опозиційний блок – Партія миру і розвитку” – по 0,7-0,8% голосів.
Не змогли відповісти на питання про свої партійні уподобання 9,3% виборців.
При цьому більшість громадян точно знають, що на вибори підуть – 58%. 27% опитаних відповіли, що, ймовірно, будуть голосувати, 4% заявили, що швидше за все не будуть. 7% участі у виборах брати однозначно не збираються. 3% – ще не визначилися.
Зазначимо, що народ хоче бачити у Верховній Раді Гриценко (43%), Вакарчука (38,1%), Тимошенко (36%) і Смешко (35,3). Далі в рейтингу йдуть Юрія Бойка з 27% респондентів, Гройсман – 22,7%, Ляшко – 19,5%, Порошенко – 17,8%, Саакашвілі – 15%, Олег Тягнибок – 14,8%, Арсен Аваков – 12,7%.
Примітно, що більш як 60% громадян не хотіли б бачити в парламенті Порошенко, Ляшко, Саакашвілі, Тягнибока і Авакова. Найменший антирейтинг (менш як 40%) у Гриценка, Вакарчука і Смєшко.
Опитування проводилося 7-10 червня серед повнолітніх 2001 респондента за допомогою особистого інтерв’ювання. Помилка репрезентативності – 2,3%.
Раніше опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг» показав падіння партії Порошенка і різке зростання партії Вакарчука.