Нові катери, кредит і будівництво баз: Як США і Британія допомагають Україні розвивати флот

США і Велика Британія допоможуть Україні розвивати флот, а також інфраструктуру військово-морських сил, яка майже повністю була втрачена через окупацію Росією Криму. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

На початку жовтня Військово-морські сили України отримали від США катери типу “Айленд” (Island), які перекинули в порт «Південний». Тут же був відкритий пункт базування для дивізіону цих катерів. Очікується, що до кінця 2021 року під Одесою їх буде п’ять.

Окрім того, в найближчі роки ВМС України мають отримати щонайменше шість американських патрульних катерів Mark VI. Втім, США дозволили продаж Україні до 16 таких суден.

Водночас Британія готова побудувати вісім ракетних катерів. Всього в українських моряків може з’явитися понад 20 сучасних морських платформ.

Будувати морську інфраструктуру в Україні також допомагають американські військові. Військово-морський аташе при посольстві США в Україні Пітер Мелорі розповів, що, наприклад, в Очакові планують звести пірс, але до цього необхідно провести низку робіт для ВМС.

Мелорі відзвітував, що за останні два роки американські військово-морські інженери побудували ангар технічного обслуговування катерів в Україні та Оперативний центр ВМС для повсякденних операцій і майбутніх навчань.

Крім цього, будівельники ВМС США провели оцінку місця будівництва майбутньої бази для українського флоту, щоб допомогти нашим морякам у проєктування і плануванні.

Не менш важливим для ВМС України став кредит у розмірі 1 млрд фунтів, наданий Великою Британією. Частина цих грошей піде на розвиток берегової інфраструктури, ще невелику частину отримають британські компанії.

Посол України в Британії Вадим Пристайко повідомив, що британські фахівці приїдуть в Україну для оцінки майбутніх місць будівництва.

“Буде визначено обсяг необхідних робіт, для того щоб це конкретне місце перетворити на військово-морську базу, створити місце для паркування кораблів, створити місця для проживання персоналу – і військового, і цивільного. Створити оборонні споруди”, – розповів дипломат.

За його словами, гідротехнічні, оборонні та інші види робіт зможуть виконувати українські компанії, які отримають замовлення у разі виграшу на тендері. 20% робіт повинні виконати британські компанії.

Однак терміни будівництва українських військово-морських баз ніхто назвати поки не може. Відповідно до стратегії розвитку ВМС до 2035 року, Україна розвиває москітний флот.

Тим часом морське командування хоче до 2025 побудувати один корвет. І це при тому, що український корвет «Володимир Великий» будують з 2009 року і вже шість років роботи не фінансуються.

Віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що Україна може створити перший корвет на території Туреччини, але всі наступні кораблі будуть будуватися на українському підприємстві.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.