Уряд направив на розгляд парламенту два законопроєкти, які передбачають відповідальність за неправильне носіння медичних масок під час карантину. Про це повідомляє «Обозреватєль».
Згідно з дослідженням групи “Рейтинг”, кожна четверта людина в Україні носить маску нерегулярно. Велика частина людей надягають респіратори і маски на підборіддя, не прикриваючи ніс і рот. Таким чином маска стає неефективною.
Кабмін розробив проєкт закону, який зобов’язує громадян не просто дотримуватися «масочного режиму», а й правильно носити засоби індивідуального захисту.
За порушення норм законопроєкту передбачений штраф. Наприклад, за похід у торговий центр у масці, натягнутій на підборіддя, доведеться заплатити 170 грн. У разі повторного порушення штраф збільшитися до 255 грн.
“Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.
Юрист Олександр Плахотник пояснив, що виписати протокол і накласти штраф за неправильне носіння маски може поліцейський. Під час карантину вони посилено охороняють порядок, чергують практично на кожній станції метро, але найчастіше правоохоронці роблять зауваження, а не виписують штрафи.
За словами юриста, 17 тис. штрафу за порушення карантину – це непосильна сума для більшості українців. Тому ослаблення санкції дозволить більше поповнити бюджет і змусити українців носити маски правильно.
Карати за неправильне носіння масок будуть і підприємства. Так, уряд вніс до Ради відразу два пов’язаних між собою законопроєкти – про покарання фізосіб (№3891) і юридичних осіб (№3890).
Штраф отримають ті, хто впустить в громадський транспорт, ТРЦ або інший громадський заклад відвідувачів з масками на підборідді. Їм доведеться заплатити від 3 тис.400 грн до 5 тис. 100 грн.
«На жаль, послаблення карантинних заходів суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція нехтування рекомендаціями стосовно носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок», – додав Малюська.
- В Україні продовжили карантин через коронавірус до кінця 2020 року.
- З 12 жовтня в країні почав діяти новий розподіл регіонів по карантинних зонах.