Новий законопроєкт про мобілізацію: У профільному комітеті вважають, що він містить корупційні ризики

Оновлений законопроєкт про мобілізацію містить корупційні ризики. Про це повідомила членкиня Комітету Ради з питань антикорупційної політики Вікторія Сюмар за підсумками обговорення документу на засіданні Комітету.

За її словами, під час обговорення документу присутні на засіданні представники як Міністерства оборони, так і Генерального штабу визнали, що норма про демобілізацію через 36 місяців “є декларативною”.

“Бо по суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право лише написати рапорт про звільнення. Але рішення кого і коли демобілізовувати буде вирішувати ставка Верховного головнокомандувача”, – зазначила Сюмар.

Вона підкреслила, що врешті Комітет визнав і новий законопроєкт таким, що містить корупційні ризики.

“І через те, що Кабмін визначатиме хто з правоохоронних і антикорупційних органів матиме бронь, а хто має бути мобілізованим. І що Кабмін може ще більше обмежити виїзд за кордон для інших категорій без жодної чіткості. І через неясність які документи треба надати для доглядаючих за інвалідами, аби довести факт догляду. І через те, що можуть бути ризики при накладанні стягнення за не відкриття електронного кабінету призовника”, – уточнила Сюмар.

Нардепка вважає, що поки що “ТЦК передаватиме дані тих, хто кабінет не зробив, до поліції і поліція виписуватиме протоколи про порушення”.

“Все виписано знову не чітко і сумнівно щодо відповідності до Конституції… ми запропонували як його доопрацювати. Але Допоки армія є «квитком в один кінець» з декларативним рапортом через 36 місяців, мотивації щодо служби буде ще менше”, – резюмувала вона.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.