З секретних документів США та НАТО, які потрапили до Мережі, видно, наскільки добре розвідка США поінформована про дії Росії та її плани. Про це повідомляє The New York Times.
Американські військові у щоденному режимі отримують інформацію про час ударів Росії і навіть про конкретні цілі майбутніх атак. При цьому публікація таких відомостей може допомогти Москві відрізати американських розвідників від інформації, яку вони отримують.
Як зазначає NYT, документи, що потрапили в Мережу, свідчать, що американській розвідці вдається отримувати інформацію з багатьох російських відомств. Так, в одній із записок, що втекла, обговорюються плани російського Генштабу з протидії танкам, які США передають Україні.
В іншому документі йдеться про плани Головного управління Генштабу (відомо як ГРУ) провести в Африці інформаційну кампанію із пропаганди російської зовнішньої політики, щоб сформувати громадську думку проти США.
Частина опублікованих відомостей може бути використана Україною у ході війни. В одному з документів йдеться про плани Міноборони Росії завдати ударів по конкретних об’єктах в Одесі та Миколаєві 3 березня. В іншому обговорюється доповідь Національного центру управління обороною Росії щодо зниження бойових можливостей російської армії на сході України.
У документі від 2 березня розглядаються плани Міноборони РФ протидіяти звинуваченням з боку Євгена Пригожина щодо недопостачання боєприпасів ПВК “Вагнер”.
Злиті документи також показують, що розвідка США стежить за найвищими військовими та політичними лідерами України. У документах міститься оцінка положення української армії: повідомлення про гостру нестачу боєприпасів ППО та успіхи у захисті Бахмута.
Американські чиновники, з якими поговорили журналісти NYT, поки що не розуміють, наскільки серйозно витік ускладнить отримання інформації з Росії.
Однак інформація про те, з яких російських відомств США отримують найбільше даних, може допомогти Москві боротися з витоками. NYT уточнює, що витік вже ускладнив відносини США із союзниками. Публікація документів викликає сумніви щодо їх здатності зберігати конфіденційну інформацію.