Китай вивчає помилки Росії у розв’язаній нею війні проти України, щоб не повторювати їх у майбутньому. Уроки російського вторгнення Пекін може врахувати під час нападу на Тайвань, пише The New York Times.
Журналісти проаналізували близько 100 публікацій у китайських наукових журналах та ЗМІ, в яких дослідники дають оцінку війні в Україні.
Деякі матеріали були присвячені помилкам російської армії на полі бою: наприклад, поганим розвідданим про переміщення ЗСУ. В одній із статей йшлося про труднощі, з якими російське командування зіткнулося під час проведення мобілізації. У ній китайські експерти говорили про те, що Пекіну необхідно зберігати свої наземні сили сильними та численними.
У статті, опублікованій у журналі Defence Science & Technology Industry, аналітики прямо стверджували, що Пекіну варто «звернути увагу на виявлені недоліки в логістиці російських збройних сил» і підготуватися до аналогічних викликів, «якщо ми розглядаємо майбутні морські переходи та захоплення островів».
Експерти аналізували використання Росією гіперзвукових ракет під час ударів по українській військовій інфраструктурі: складах з боєприпасами та пальним. Грунтуючись на цьому аналізі, автори наукової статті запропонували «деякі ідеї для нарощування потенціалу та бойового застосування аерокосмічної наступальної та оборонної техніки».
Генерал-майор та професор Університету національної оборони в Пекіні Мен Сянцін у газеті Guangming Daily стверджував, що війна в Україні запропонувала «нове розуміння майбутньої можливої світової війни». Він зазначив, що «російська стратегія ядерного стримування, безумовно, відіграла роль у тому, що НАТО під керівництвом США не наважилося безпосередньо вступити у війну».
У міру зростання успіхів України китайські військові аналітики зосередили свою увагу на обладнанні та розвідувальних даних, які Україні надали країни НАТО. В одному з випадків інженери китайської армії аналізували використання ЗСУ супутникового зв’язку Starlink. Експерти припустили, що США можуть використовувати такі технології у конфлікті з Китаєм, і резюмували, що «не можна шкодувати часу на розробку систем для поразки низькоорбітальних супутників».
Вивчення помилок Росії на війні з Україною може зміцнити переконання Китаю в тому, що він може перемогти у можливому конфлікті з Тайванем, вважають експерти, опитані виданням. Китай «близький до цієї війни», вважає Лайл Дж. Гольдштейн, експерт аналітичного центру Defense Priorities та спеціаліст з Китаю та Азії. “Пекін бачить себе потенційно на місці Росії, що вступає у війну проти Америки”, – додав він.
Пекін може спробувати винести уроки з поразок російської армії та відповідним чином скоригувати підготовку своїх солдатів, освітню систему та доктрину, вважає старший науковий співробітник Національного університету оборони у Вашингтоні Джоел Уатноу.
Китай, ймовірно, відстежував постачання ракет Києву, зокрема, «Стінгерів», «Джавелінів», і аналізував ризики, якщо свої озброєння вирішить наростити Тайвань, зазначає Гольдштейн.