Між США, країнами Європи та Україною виникли розбіжності через бачення того, як має завершитись війна, розв’язана Путіним. Про це пише The New York Times.
Після трьох місяців дивовижної єдності країн ЄС та США у відповідь на російське вторгнення в Україну, що дозволило передати українцям смертоносну зброю та запровадити потужні санкції проти агресора, між союзниками стали помітні розбіжності.
«В основі лежать фундаментальні дебати про те, чи слід покласти край тридесятирічному проєкту інтеграції Росії. У той момент, коли США називають Росію країною-ізгоєм, яку необхідно відрізати від світової економіки, інші, переважно в Європі, попереджають про небезпеку ізоляції та приниження Путіна», – йдеться у статті.
За даними видання, амбіції США зростають на фоні війни в Україні. Адміністрація американського президента Джо Байдена бачить шанс покарати російську агресію, послабити Путіна, зміцнити НАТО та трансатлантичний альянс, а також надіслати сигнал Китаю. Вашингтон хоче показати, що агресія не винагороджується територіальними придбаннями.
У NYT прогнозують суперечки щодо того, яку позицію займуть Київ та його західні союзники, якщо почнуться реальні переговори щодо припинення конфлікту. Заяви адміністрації Байдена вказують на те, що США прагнуть завдати максимальної шкоди Росії, щоб Путін зазнав “стратегічної поразки” і більше не зміг напасти.
Паралельно Вашингтон намагається залучити на свій бік країни, які вагаються між Заходом і віссю Китай-РФ.
Проте єдність Європи також починає руйнуватися. Угорщина блокує ембарго на нафту, а влада країн Центральної та Східної Європи відкидає навіть ідею поговорити з Путіним. Водночас Франція, Італія та Німеччина турбуються про шкоду для власної економіки у разі затяжної війни. Вони вважають, що Росію не можна ізолювати назавжди як свого неминучого сусіда.
У NYT вважають, що мета відкинути росіян на позиції до 24 лютого досить амбітна і виходить за межі можливостей України.
“Якщо Зеленський погодиться на деякі поступки, то чи скасують США та їхні союзники більшість зі своїх нищівних санкцій, включаючи експортний контроль, що змусив Росію закрити деякі зі своїх заводів з виробництва танків? Чи зруйнує це їхні надії завдати шкоди майбутньому потенціалу Росії?” – наголошується у статті.
- Зеленський відреагував на пропозиції деяких західних політиків піти на поступки Росії, зокрема шляхом відмови від частини української території.
- На Заході гостро розкритикували Кісінджера , який запропонував віддати РФ частину України.