Призначення голови Генштабу РФ Валерія Герасимова командувачем російських військ в Україні може бути пов’язане з більш оптимістичними прогнозами та планами, які він пропонував Путіну, порівняно з екскомандувач «спецоперації» Сергієм Суровікіним. Про це пише The New York Times за підсумками аналізу заяв та оцінок офіційних осіб та експертів.
Оскільки Путін, як і раніше, відданий меті захопити весь Донбас і навіть Київ, від Герасимова вимагатимуть провести успішний наступ навесні цього року, пише NYT з посиланням на чиновників із США та інших західних країн.
Герасимов, якого газета називає «архітектором війни», та міністр оборони Сергій Шойгу використали скептицизм Путіна щодо оборонних планів Суровікіна та запропонували повернутися до «гіпернаступу», вважають чиновники. За їх даними, першою метою такого наступу генерали назвали взяття Краматорська на Донеччині. При цьому Москва досі не має військ, боєприпасів і техніки, достатніх для початку масованого наступу, вважають військові чиновники.
Про те, що призначення Герасимова може говорити про майбутню ескалацію, писав аналітик Марк Галеотті. Він зазначив, що відповідальність за успіх російських військ в Україні лежить тепер на главі Генштабу, тоді як Путін, на думку Галеотті, «знов має нереалістичні очікування» щодо перебігу війни.
У перші тижні після призначення Герасимов, однак, зосередився не на спробах відновити наступ, а на вирішенні формальних тактичних питань, таких як заборона військовим використовувати цивільні автомобілі, користуватися телефонами та планшетами. Йдеться також про посилення контролю за голінням борід, стрижками військових та носінням статутної форми. Про те, що Герасимов розпочав свою діяльність на новій посаді з посилення «повсякденної дисципліни», повідомляла раніше цього тижня розвідка Міноборони Британії. У відомстві наголосили, що ці дії викликали критику Герасимова серед противників призначення.
Герасимов, який командував Генштабом понад 10 років, приніс до російської армії нестандартну тактику бойових дій, яку, як він помилково вважав, застосовували до армій США, пише NYT. Ця тактика використовувалася, зокрема, при анексії Криму у 2014 році. Проте сьогоднішні бойові дії в Україні потребують зовсім інших методів ведення війни, наголошує газета.