Українські військові випускають тисячі артилерійських снарядів за день, намагаючись утримати Бахмут Донецької області і тим самим ставлять під загрозу запланований на весну контрнаступ. Про це йдеться у статті The New York Times , присвяченій снарядному голоду у ЗСУ.
Союзники України активно працюють над збільшенням українського арсеналу: США намагаються наростити виробництво, країни ЄС створили фонд для того, щоб скуповувати чи виготовляти снаряди, Британія організувала спеціальну групу, яка розшукує у всьому світі партії старих радянських снарядів. Проте всього цього замало для тих обсягів, які Україна відстрілює щодобово.
Найбільш необхідна зброя зараз – гармати та гаубиці, а також снаряди до них. Видання згадує слова одного з українських військових, який скаржився, що його бійцям вдалося підбити новітній російський танк, проте «добити» його не вдалося, бо командир не дав його розстріляти з артилерії: мовляв, це для України надто дорого.
Тому командування ЗСУ зараз фактично стоїть перед вибором: або економити вогонь артилерії в Бахмуті, наражаючи на більшу небезпеку солдатів, або знизити свої шанси на успіх під час весняної контрнаступної операції.
Високопоставлений представник Пентагону назвав контрнаступ, що готується, “останньою спробою”, оскільки у союзників України недостатньо боєприпасів, щоб не відставати від України, а їх запаси критично малі. Західні виробники нарощують виробництво, але потрібно багато місяців, щоб нові поставки почали задовольняти попит.