Українські війська відійшли з більшої частини зайнятих територій у Курській області Росії, змінивши основну мету операції з утримання позицій на запобігання наступу росіян на Сумщину. Про це повідомляє The New York Times.
На піку наступу українські сили контролювали близько 1300 квадратних кілометрів території Росії. Проте через контратаки російської армії та безперервні авіаудари вони відійшли до вузької смуги вздовж кордону, що становить близько 30 квадратних миль.
Бої тепер ведуться не стільки з метою утримання російської території, скільки з метою збереження контролю над вигідними оборонними позиціями, щоб не допустити просування російської армії в Сумську область і відкриття нового фронту війни, розповіли українські військові газеті.
Зараз ЗСУ утримують у Курській області вузьку смугу поруч із кордоном загальною площею приблизно 80 кв км, сказав газеті військовий аналітик фінського проекту Black Bird Group Пасі Паройнен. За даними близького до Міноборони України проекту DeepState, під контролем ЗСУ в цьому районі залишається 110 кв км.
Сіра зона, яку не контролює жодна зі сторін, сягає 62,5 кв. км. Частина її розташована на території Сумської області. Усередині сірої зони опинилися село Новеньке і частина Басівки в Сумській області України.
Завдяки просуванню в районі Новенького, а також у районі російського села Курилівка, російські військові змогли взяти під вогневий контроль обидва маршрути постачання українських військових у Курській області.
Українське військове командування заявило, що відведення військ дозволило зайняти більш вигідні оборонні позиції в Росії, використовуючи горбисту місцевість для контролю підходів російських військ.
«Ми продовжуємо утримувати позиції на Курському напрямку. Єдина різниця – наші позиції значно ближчі до кордону», – повідомив один із командирів штурмового взводу, відомий під позивним «Борода».
На відміну від попередніх відступів в інших регіонах, операція в Курську проходить організовано, без загрози оточення українських військ, попри заяви президентів Росії Володимира Путіна та США Дональда Трампа.
Київ розглядав контроль над частиною Курської області як важіль у переговорах про припинення війни.