NYT: В Ірані енергетична криза: не працюють школи й підприємства. Ситуацію називають критичною

В Ірані через енергетичну кризу урядові установи припинили роботу або працюють за скороченим графіком, а навчальні заклади перевели заняття на онлайн-формат. Про це повідомляє The New York Times.

Як зазначає газета, автомагістралі та торгові центри опинилися в темряві, а промислові підприємства були відключені від електрики, що спричинило майже повну зупинку виробничих процесів.

Іран, попри свої значні запаси природного газу та нафти, стикається з серйозною енергетичною кризою. Цю ситуацію зумовлюють роки міжнародних санкцій, неефективне управління, старіння інфраструктури, надмірне споживання ресурсів та атаки Ізраїлю, пише NYT.

Президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що ситуація досягла «критичної точки».

Протягом майже всього тижня Іран був фактично відключений від енергопостачання з метою збереження ресурсів. Громадяни країни висловлювали обурення, а представники промисловості попереджали, що економічні збитки через енергетичну кризу можуть досягти десятків мільярдів доларів.

Офіційні особи повідомили, що дефіцит газу, необхідного для забезпечення нормального функціонування країни, становить близько 350 мільйонів кубометрів на день. Оскільки температура різко знизилася, а попит на газ зріс, влада змушена була вжити надзвичайних заходів для обмеження споживання енергоресурсу.

Уряд Ірану опинився перед складним вибором: або припинити подачу газу до житлових будинків, або зупинити постачання газу на електростанції. Влада обрала другий варіант, оскільки відключення газу в домогосподарствах могло б серйозно загрожувати безпеці і залишити більшість іранців без тепла.

Як пише NYT, до 20 грудня 17 електростанцій були повністю виведені з роботи, а інші працювали лише частково. Державна енергетична компанія Tavanir попередила про можливі масові відключення електроенергії, які можуть тривати від кількох днів до тижнів.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.