Однією з головних цілей візиту президента Володимира Зеленського до США – заручитися підтримкою республіканців щодо надання подальшої допомоги Україні. Про це пише The New York Times.
Республіканці, на відміну від демократів, скептичніше ставляться до питання військової допомоги Україні. Після проміжних виборів у листопаді республіканці отримали більшість у нижній палаті Конгресу США.
У ході свого виступу у Конгресі українському лідеру вдалося залучити на свій бік деяких республіканців. Один із них – Енді Барр.
“Володимир Зеленський надихнув своїх співвітчизників на боротьбу, як він сказав сьогодні ввечері, “всупереч усьому”, всупереч тиранії та на захист свободи. Вчиняючи таким чином, він також надихнув і згуртував усіх, хто підтримує свободу – у Сполучених Штатах, у Європі та у всьому світі”, – прокоментував Барр виступ Зеленського.
Тим часом лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті налаштований скептичніше.
“Я підтримую Україну, але я проти підписування будь-яких чеків. Ми хочемо переконатися, що всі відповідають за витрачені гроші”, – сказав він.
Крім цього було зазначено, що деякі критики військової допомоги України з-поміж республіканців зовсім пропустили засідання, на якому виступив Зеленський. Ще кілька людей не вітали появу президента України та його слова овацією.
Одна з категоричних противників військової допомоги Україні республіканка Синтія Ламміс сказала NYT після виступу українського лідера, що вона, як і раніше, вважає, що американський народ не повинен платити за ці військові дії.
Газета також звертає увагу на те, що 21 грудня Сенат не встиг ухвалити рішення щодо законопроекту про виділення Києву додаткової допомоги на майже 50 мільярдів доларів. Документ не був винесений на голосування через суперечки конгресменів з питань внутрішньої міграційної політики, що тривали.