Авторитарний режим президента РФ Володимира Путіна не триватиме вічно, зіткнувшись із “застоєм” економіки і тихим невдоволенням росіян. Про це йдеться в статті The New York Times “Є причина, по якій Путін продовжує перемагати”.
NYT пише, що вибори в Росії – це завжди складне завдання для Кремля. Якщо влада запропонує великий вибір кандидатів, то росіяни можуть обрати «не тих». Якщо ж Кремль запропонує занадто мало, то авторитаризм стане занадто очевидним.
«Цього року на парламентських виборах у Росії президент Володимир Путін не ризикує. З того моменту, як його відомий критик Олексій Навальний повернувся в країну в січні, режим почав хвилю репресій», – йдеться в статті.
Як відомо, опозиціонер опинився у в’язниці, а десятки незалежних ЗМІ були оголошені в Росії іноземними агентами, що стримує їхню діяльність. Тим представникам опозиції, що залишилися на волі, забороняють займатися політичною діяльністю або навіть погрожують вигнанням. Таким чином опозиція в РФ дуже слабка.
Після репресій у Росії не було жодного масштабного мітингу. Рейтинг Путіна залишається відносно стабільним, а значить провладна партія “Єдина Росія” очікувано отримає більшість на виборах до Держдуми.
NYT зазначає, що режим Путіна “вдосконалює” свої методи. Утримувати контроль йому допомагають російські ЗМІ – більшість російських телевізійних станцій і видань поширюють пропаганду. Вони вихваляють президента РФ і виставляють Європу, а також США «монстрами».
Європейські країни і штати в російській пропаганді виставляються як держави морального занепаду з політичною нестабільністю. Державні канали запевняють, що лише «вірність Кремлю може стримувати монстрів». І це в країні, де можливість виїзду за кордон залишається незначною.
У статті вказано, що таке середовище має глибокі наслідки для громадської думки. Наприклад, у 2008 році під час окупації Росією частини Грузії, російські ЗМІ зображували сусідню країну як притулок антиросійської активності, спрямованої на насильство. Після закінчення війни 62% росіян вважали Грузію головним ворогом РФ.
Також під контролем Кремля знаходиться інтернет. Спецслужби прослуховують телефони, перевіряють комп’ютери та акаунти в соцмережах, а найбільша російська технологічна компанія «Яндекс» з роками втратила незалежність. Тепер критичний допис у соцмережах може коштувати громадянину кількох років у в’язниці.
Автори NYT наголошують, що ситуація в Росії хоч і похмура, але не безнадійна. Незалежні ЗМІ продовжують знаходити спосіб діяльності, обходячи обмеження. Наприклад, відео Навального про палац Путіна зібрало понад 118 млн переглядів на YouTube, а це означає, що росіяни все ще отримують доступ до «небажаного контенту».
“Зараз методи режиму Путіна: пропаганда з одного боку, репресії – з іншого, продовжують приносити свої плоди. Але зіткнувшись із “застоєм” економіки і тихим невдоволенням населення, авторитарний контроль не триватиме вічно», – підсумувало видання.
- 17 вересня в Кремлі показали відео, як Путін голосує онлайн. ЗМІ пишуть, що він не міг цього зробити і наводять три версії того, що сталося.
- Прессекретар Путіна відреагував на цю інформацію.