Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Уряду від 22 травня 2019 року, якою було схвалено нову редакцію “Українського правопису”. Про це повідомляє у Facebook проект Prosud.
“Сьогодні (Окружний адмінсуд Києва-ред.) скасував постанову Кабміну, якою затверджувався новий український правопис. Цікаво, що позивачами у цій справі виступили учениця 7 класу з Херсону та… ГО «Правова держава», очільником якої є адвокат Ростислав Кравець. Кравець також фігурує на плівках з кабінету голови ОАСК Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв у яких зацікавлений сам Вовк”, – йдеться в повідомленні.
Журналіст, голова ГО “Національний інтерес України” Василь Апасов зазначив, що таким чином з лютого в Україні незаконними стануть всі мовні норми, прийняті в 2019 році:
- фемінітіви (“авторка”, “директорка”, “фігурістка”);
- нове написання слів із літерою “є” (“проект-проЄкт”, “проекція-проЄкція”);
- злите написання слів з іншомовним компонентом, що визначає кількісний критерій (“архіважліво”, “гіперрозумний”);
- злите написання деяких слів (“мінісукня”, “віцепрезидент”, “ексміністр”, “вебсайт”);
- роздільне написання з “пів” (пів Києва, пів яблука, пів автобуса);
- написання “и” замість “і” в таких словах, як “радості” (“радости”), “любові” (“любови”), “ірій” (“ирій”).
Оновлення: Як повідомила прес-служба ОАСК, в ході розгляду справи судом було встановлено, що Кабінет міністрів при прийнятті постанови про введення нового українського правопису діяв за межами своєї компетенції і з порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів.
“З огляду на це, суд визнав протиправною та нечинною Постанову Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року «Питання українського правопису»”, – пояснили в суді.
- Раніше Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Міністерство освіти переглянути підручники для 5 та 11 класів з історії України щодо висвітлення подій Революції Гідності.