Одяг це сильний важель тиску: Історикиня моди проаналізувала претензію Трампа до Зеленського

Президент України Володимир Зеленський приїхав на зустріч з президентом США Дональдом Трампом не у флісці, а був вдягнений в чорну стилізовану сорочку-френч. Про це написала у Facebook журналістка та історикиня моди Зоя Звиняцьківська.

“Чому нас вчить цей кейс? Ооо, багато чому. По-перше, що одяг та будь-яке обговорення одягу, враження від одягу, зауваження щодо одягу – це ніколи не причина, а завжди наслідок (тобто це повний крах від початку хибної теорії «короткої спідниці»). Тобі хтось не подобається, ти маєш щодо когось упередження – ти обговорюєш його одяг, тобі не подобається його одяг і НЕМОЖЛИВО вдягнутись так, щоб через одяг це ставлення змінити. По-друге: одяг дійсно є потужним соціальним висловлюванням, він здатний нести важливі меседжі, це мова, яка зчитується безпомилково і не потребує перекладу”, – пояснила історикиня.

Вона зазначила, що фліска замість костюму в перший день повномасштабного вторгнення “була найкращим стилістичним кроком Зеленського евер”.

“Нічого не можна було зробити такого ж промовистого та ефективного ціною таких мізерних зусиль – хіба припинити голитись, він зробив і це. Поступово фліска президента із успіху перетворювалась на пастку – чим ближчим здавався мир, чим теоретичнішою розмова з європейськими партнерами, тим недоречніше він виглядав в одязі війни. Більш формальний варіант, але все ж таки не костюм, як учора, був гарним проміжним виходом – але ж як нині знову грає фліска, відчуваєте? Ну тобто: молодець, що витримав стиль, бо миром і не пахне, в костюмі був би як дурень зі своєю запопадливою краваткою та не підписаною угодою”, – написала Звиняцьківська.

“По-третє: так, одяг це сильний важель тиску. Вимагати певного одягу, забороняти певний одяг, ставити одяг як вимогу і таке інше – інструменти психологічного тиску коли йдеться про окремих людей і тоталітарного примусу, коли йдеться про суспільство. В даному випадку це були не вимоги, а рекомендації – ок, приймається. Наш до рекомендацій не дослухався, що було його повним правом – і отримав такий прочухан, нібито не виконав вимогу”, – зазначила журналістка.

Вона додала, що маніпулювання вимогами до одягу – це намагання домінації, відповідно, погодження на вимоги це вияв покори.

“Ну і нарешті: Трамп є політичним гопником, який не гребує жодною можливістю принизити опонента, показати йому та решті його місце в ієрархії. Такі люди розуміють тікі мову сили. Перефразовуючи Черчілля, якби наш вдягнув краватку, аби уникнути публічного приниження, він отримав би те саме приниження – але вже в краватці. О, я бачу ти нарешті вдягнувся як людина, сказав би Трамп. Всі варіанти, які пропонує тобі гопник за кіоском, за визначенням є для тебе хибними. Тут, як слушно пишуть в коментах, немає жодного значення, є в тебе прикурити чи ні”, – написала Звиняцьківська.

  • Один з американських чиновників заявив, що у нього з’явилися побоювання, щойно президент України Володимир Зеленський вийшов із машини у своїй фірмовій футболці, а не в костюмі.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.