Офіцера НГУ почали “пресувати” після того, як він відмовився виконати злочинний наказ

Офіцера Національної гвардії судили за невиконання наказу, який в процесі розгляду справи виявився незаконним. Про це пише у Facebook правозахисна організація Медійна ініціатива за права людини.

Зазначається, що за останні два місяці офіцерові Анатолію оголосили шість дисциплінарних стягнень, щодо нього розпочато як мінімум вісім службових розслідувань. Одне з них – за те, що поставив “лайк” під коментарем у фейсбуці, інше – тому що без дозволу розмовляв по телефону в кабінеті начальника частини. А ще про те, що убув на судове засідання, але не призначив замість себе посадову особу, яке б виконувала обов’язки.

Історія конфліктів Анатолія з керівництвом військової частини триває вже кілька місяців, пишуть правозахисники.

“Все почалось з того, що полковник, т.в.о. командира військової частини, як розвіднику дав розпорядження про ведення прихованого спостереження за представником контррозвідки, який прибув до військової частини. Анатолій розумів, що не мав законних підстав вести спостереження за ним (такі дії без ухвали суду – незаконні), тож вирішив підійти та повідомити контррозвідника, що отримав таке розпорядження і якщо може бути корисним – допоможе йому у роботі. Натомість контррозвідник повідомив про цю розмову керівництву військової частини. Після чого командир заявив, що офіцер не належним чином виконав наказ. А разом з тим звинуватив у можливій передачі службової інформації незаконним збройним формуванням. У результаті – відсторонив від виконання службових обов’язків за посадою, оголосив “догану” за неналежне виконання службових обов’язків, дав вказівку призупинити виплату грошового забезпечення, провести службове розслідування та підготувати документи до прокуратури”, – йдеться в повідомленні.

За словами військового, з матеріалами ознайомитися деякий час йому не дозволяли.

“Згодом отримав виклик у військову прокуратуру у зв’язку з розглядом можливого адміністративного правопорушення за статтею 172-15. Виявилося, спочатку прокурор хотів скласти протокол щодо неналежного виконання обов’язків, але зупинилися на відмові від виконання наказу стаття 172-10”, – каже військовослужбовець.

18 жовтня мало відбутися чергове засідання. На попередньому були допитані кілька свідків.

Один з них – військовослужбовець, який був поруч у момент розмови. Він заявив, що не зрозумів, кому саме віддавався наказ. А конкретний термін виконання та форма доповіді взагалі не встановлювалися.

Інший – командир військової частини, ініціатор розслідування. Він під присягою зазначив: офіцер від виконання наказу не відмовлявся, але до виконання – є претензії, розповідають правозахисники.

Вже 18 жовтня адвокат Анатолія подала клопотання про припинення провадження по справі в зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

При цьому військовий прокурор Військової прокуратури Київського гарнізону Геннадій Гошовський і юрист військової частини Нарек Саіян були проти. Вони хотіли заслухати ще одного свідка захисту і відкласти розгляд на десять днів, зазначають у правозахисній організації.

“Не по кожному факту порушення призначається розслідування, – говорить адвокат. – Наприклад, запізнився – усне попередження. Службове розслідування призначається тоді, коли вчинок масштабний та має серйозні наслідки. У разі цього кілька спеціалістів аналізують зібрані факти. До того ж покарання може бути серйозніше, ніж догана. У випадку ж Анатолія призначається розслідування по кожному чиху”.

Офіцер спочатку говорив, що це був не наказ, а, швидше, завдання, яке було поставлене з порушеннями, про виконання якого він доповів в. о. командира.
Зараз всі дії керівництва розцінює як тиск на себе. “Це підведення людини під звільнення. Хочуть взяти масовістю: ще одне – і звільнення”, – говорить він.

У результаті суддя визнав офіцера невинним, оскільки факти неналежного виконання обов’язків та невиконання наказу не були надані і не підтвердилися.

https://www.facebook.com/MediaInitiativeForHumanRights/photos/a.1355274427845895/3373791005994217/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARDs3C2W4SZOSUZ1uP9d-a7HMh0xyGRmD31NSLaUTU6rudfXkkmN-jRMbJG93rs0r3oLe7dF4OVAKKiZwby324ayyOqYG6uIZInSUxvoyqQ8Cqe_kYrT64xPxz5iNisQVsHvOEe7g_m3bYJTE-KjmNXSooGGuqd5qPe8TNi2Spa5YmGbF8FForMb3C3dAIKHHqAj7vJYEN_ATCHyfx03JgTe9GGAB89coRU92VkN0xBZ7dUXzhS0-CFyPJkxEGj5jHGvmYUjbVjjKlOO0FMLNkLtNmc3WatjPQ4Dv_XL9f7PHFXe9Xv8LMVekfLRvHeoY1-6CAEOHqg6zYpgPXgCD_xeCPND&__tn__=-R

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.