ОМКФ-2020: оголошено програму та журі кінофестивалю

До складу журі Національної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли: український режисер і лауреат 10-го ОМКФ Наріман Алієв; каталоно-іспанський режисер Карла Симон; Джіона Надзаро-генеральний директор Венеціанського Тижня критики, програмер Роттердамського кінофестивалю, куратор фестивалю Visions du Réel de cinéma de Nyon; Маріт ван ден Елсхаут, яка очолює індустріального секцію Роттердамського кінофестивалю

Журі ОМКФ-2020

Український режисер Наріман Алієв став лауреатом 10 – го Одеського міжнародного кінофестивалю з фільмом «додому», який отримав головну нагороду-Гран-Прі. Світова прем’єра його дебютної повнометражної роботи відбулася на Каннському кінофестивалі в секції” Особливий погляд”, де стрічка зірвала кількахвилинні овації. Карла Симон – каталоно-Іспанська сценаристка і режисер. У 2011 році отримала стипендію Лондонської кіношколи, де зняла короткометражні фільми Born Positive, Lipstick, Las pequeñas cosas і Llacunes. У 2017 році Карла Симон зняла свій повнометражний дебют “літо 1993”, який є автобіографічним фільмом. Стрічка перемогла в номінації “Кращий дебют” Берлінського кінофестивалю, отримала три нагороди Гойя, в тому числі за кращого нового режисера і приз “Кращий фільм” Міжнародного конкурсу 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Читайте також: ОМКФ 2020: Роман Балаян отримає “Золотого Дюка” за внесок у кіномистецтво Джиона Надзаро – генеральний директор Венеціанського Міжнародного Тижня критики, програміст Міжнародного Роттердамського кінофестивалю, куратор фестивалю Visions du Réel de cinéma de Nyon з 2010 року. Він також формував програму Міжнародного кінофестивалю в Турині, фестивалю деї Пополі та Римського кінофестивалю. З 2009 року Джіоні Назарій співпрацює з кінофестивалем в Локарно. Також він є автором книг і есе про гонконгське кіно і постмодерністські бойовики. Пише для італійського тижневика Film Tv, щоденної газети il manifesto і щомісячного музичного журналу Rumore. Голова індустріальної секції Роттердамського кінофестивалю Маріт ван ден Елсхаут працювала в декількох відбіркових комітетах. Зокрема, вона була задіяна в Ротердамському медіафонді, нідерландський кінофонді та голландському фонді культурних ЗМІ. Маріт ван ден Елсхаут-випускниця програми EAVE 2009 року, входила до складу кількох журі з проектів і є членом Європейської кіноакадемії. Працювала як представник галузі на Мельбурнському міжнародному кінофестивалі і як консультантка і міжнародна представниця з питань створення та розвитку Durban FilmMart. А ось канадський композитор Говард Шор-лауреат премій “Оскар», «Греммі» і “Золотий глобус”, очолить журі Міжнародної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Відзначимо, що ОМКФ-2020 пройде онлайн з 25 вересня по 3 жовтня.

Журі ОМКФ-2020

Разом з Говардом Шором фільми оцінюватимуть ісландська актриса і театральний режисер Хальдора Герхардсдоттір, Португальська зірка Жоана Рібейру, українська актриса театру, кіно і дубляжу Лариса Руснак і французький актор і режисер Серж Аведікян. Говард Шор – один з провідних композиторів сучасності. Він написав безліч саундтреків до голлівудських фільмів, які глядачі чують вже 40 років. Серед його робіт-музика до фільмів» Муха «(1986),» Мовчання ягнят «(1991),» гра «(1997),» Банди Нью-Йорка «(2002),» Авіатор ” (2004). Найбільшу популярність композитору принесла робота над кінотрилогією» Володар кілець ” Пітера Джексона. Хальдор Герхардсдоттир зіграла головну роль у фільмі відкриття 9-го ОМКФ»Гірська жінка: на війні”. Жоана Рібейру – зірка кіно з Португалії. Починала творчий шлях на португальському телебаченні міжнародної аудиторії, стала відома після ролі Анжеліки в стрічці Террі Гілліама «людина, яка вбила Дон Кіхота». Лариса Руснак – українська актриса театру, кіно та дубляжу, провідний майстер сцени Київського національного академічного драмтеатру імені Івана Франка, народна артистка України. Найвідоміші ролі – у фільмах “вітчим«,» Право на захист«,» попіл Фенікса«,» вкрадене щастя«,» День народження Буржуя«,» тільки любов«,»стрімголов”. Серж Аведікян навчався в консерваторії драматичного мистецтва в Медоні (Франція), після чого заснував театральну трупу. У 2010 році отримав Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю за короткометражну анімаційну стрічку «собачі історії». У 2013 році він знявся в головній ролі в біографічній драмі «Параджанов», яка отримала “Золотого Дюка” як кращий український фільм 4-го ОМКФ. Журі ОМКФНа участь у конкурсних програмах подали 964 фільми, з яких селекційна комісія відібрала 12 повнометражних фільмів. Саме вони боротимуться за Гран-прі ОМКФ-Золотого Дюка – та інші нагороди Міжнародного конкурсу.

ОМКФ-2020: програма кінофестивалю:

Всього було подано 964 фільми на участь у конкурсних програмах кінофестивалю.

Міжнародна програма:

  • “Невидимий” (Nematoma) режисера Иґнаса Йонинаса (Литва, Україна, Латвія, Іспанія)
  • “Звірі, які чіпляються за соломинку” (Beasts clawing at straws) режисера Кім Ен-Хуна (Південна Корея)
  • “Служителі” (Servants) режисера Івана Остроховского (Словаччина, Румунія, Чехія та Ірландія)
  • “На абордаж” (À à abordage) режисера Гійома Шлюбу (Франція)
  • “Ти помреш в двадцять” (You will die at twenty) режисера Амджажа Абу Алали (Судан, Франція, Єгипет, Німеччина, Норвегія та Катар)
  • “Арабська блюз” (Arab blues) режисера Манель Лабиди (Франція, Туніс)
  • “Материнство” (Maternal) режисера Мауро Дельперо (Італія, Аргентина)
  • “Добровільний рік” (A voluntary year), режисери Ульріх Колер і Геннер Вінклер
  • “Вечеря в Америці” (Dinner in America) режисера Адама Ремеера (США)
  • “Палка любов” (Adoration) режисера Фабріса дю Велза (Франція, Бельгія) “Товариш Дракуліч” (Comrade Drakulich) режисера Марка Бодзсара (Угорщина)

Національна конкурсна програма:

  • “Віктор Робот”, режисер Анатолій Лавренишин
  • ” Урсус. Кавказький бурий ведмідь”, режисер Отар Шаматава
  • “Біс”, режисер Єгор Трояновський
  • “мій милий дім”, режисер Сергій Сторожев
  • “Батьківщина”, режисер Джейден Стівенс
  • ” між кадрами”, режисер Анастасія Тиха
  • “не все буде добре”, режисери Адріана Пірву і Олена Максьом

Нагадаємо, раніше ОМКФ – 2020 презентував іміджеве відео.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.