Північна Корея відновила роботу найголовнішого атомного реактора країни, який розташований в ядерному науково-дослідному центрі в Йонбені. Про це йдеться у звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає “BBC News Україна”.
Експерти покладаються тільки на супутникові фото, оскільки ще в 2009 році Пхеньян вислав інспекторів МАГАТЕ.
За даними організації, з липня реактор спускає воду для охолодження. Це дозволяє припустити, що він працює.
Вперше ознаки того, що реактор відновив роботу, з’явилися в грудні 2018 року. За місяць до цього лідер КНДР Кім Чен Ин зустрівся з тоді ще президентом США Дональдом Трампом.
Тепер МАГАТЕ намагається встановити, скільки ядерної зброї може зробити Пхеньян.
Також у звіті йдеться про те, що на території ядерного центру працює радіохімічна лабораторія, яка переробляє ядерне паливо. За п’ять місяців там отримали цілу партію відпрацьованого пального.
У МАГАТЕ наголосили, що ознаки роботи лабораторного центру і самого реактора викликають занепокоєння. Останнє випробування ядерної зброї Північною Кореєю було вироблено в 2017 році і відтоді ніщо не вказувало на роботу над подібними проєктами.
«Але, схоже, щось змінилося. І це “щось” може додати головного болю новому президенту США Джо Байдена, адміністрація якого заявляла, що хоче продовжити переговори з Пхеньяном, хоч і не декларувала це серед пріоритетів», – наголосило видання.
- У квітні 2019 року супутники зафіксували активність на головному ядерному об’єкті КНДР.