Експерти ООН і співробітники проєкту Європейського союзу були шоковані ступенем забруднення Чорного моря, коли проаналізували дані за 2017-2019 роки. Про це пише “Крим. Реалії”.
“За цими даними, концентрація деяких забруднюючих речовин перевищує порогове значення і може бути небезпечна як для морського життя, так і для людини”, – йдеться в статті.
Зазначається, що коли учасники проекту плавали в морі, в середньому, на їх шляху сміття зустрічався кожну хвилину. При виході у відкрите море було помічено, що навіть за 150 км від берега зустрічаються пластикові стільці, каністри, і навіть сміттєві контейнери. Особливо багато плаває пакетів.
За словами учасниці проекту Олени Марушевської, далеко від берега сміття зустрічається більше, ніж у Середземному морі, яке у Європі вважається найбільш забрудненим. Кількість предметів, які викидаються за годину коливається від 8 до 50 і всі вони можуть завдати непоправної шкоди не тільки людині, але і морській флорі і фауні. Дослідники розповіли, як одного разу бачила дельфіна, тіло якого було стягнуто пакетом в дитинстві і через це тварина перестала рости.
“Ми знайшли пестицид ДДТ, який давно заборонений, але як і раніше залишається в морській воді у великій концентрації. Крім того, дуже багато ліків: аспірин, антибіотики. Всі ліки, які ми використовуємо, не піддаються очищенню в стічних водах і теж потрапляють в Чорне море. Також ми знайшли неймовірно високі концентрації сонцезахисного крему в центрі моря” – повідомила Марушевська.
Вона підкреслила, що матеріал для експертизи вдалося зібрати завдяки спеціальному фільтру. Всього у воді були виявлені сліди 124 забруднюючих речовин.