Група народних депутатів “Слуги народу” збирається створити “Демократичну платформу” у складі фракції політичної партії “СН”. Про це пише у своїй статті для ZN.UA Інна Ведернікова.
Відповідну декларацію на закриту нараду “слуг-опозиціонерів”, яка відбулася 16 березня, приніс нардеп Микита Потураєв.
У документі, зокрема, говориться, що нардепи мають намір протидіяти популізму, відкриті до приєднання до платформи всіх бажаючих, але будуть жорстко реагувати “на спроби розколу фракції, дискредитації прогресивних українських політиків і ревізії реформаторських починань президента або Верховної Ради“.
При цьому “слуги народу”, які увійдуть в “Демократичну платформу”, мають намір неухильно і послідовно сприяти політиці президента в декількох напрямках.
Зазначену декларацію опозиціонери найближчим часом збираються зробити офіційною заявою міжфракційного об’єднання “Демократична платформа”, пише автор статті.
Також повідомляється, що по закінченні розмови потенційних засновників демплатформи з’явився робочий протокол, в якому, зокрема, зазначено такі тези: “Офіс Президента ламає фракцію через коліно”. “Цей процес розпочався давно. Точка невозврату — знесення уряду і генерального прокурора. Парламент не приймав участі в консультаціях щодо призначення нового уряду”. “Була надія, що у фракції почнуться демократичні процеси, але цього не сталося. Стало ще гірше”. “Парламенту, по суті – немає”. “Схоже, що сформувалася коаліція з ОПЗЖ. Це — неприпустимо!”.
За даними ZN.UA, Зеленський вже відреагував на демплатформу. Президент підняв питання, чи правильно депутати обрали метод боротьби за “дотримання курсу” і заявив, що готовий розмовляти. Однак вести діалог президент має намір пізніше, коли “розрулить” ситуацію, що склалася навколо коронавірусу. Також перед розмовою про демплатформу, Зеленський хоче розібратися з незгодними голосувати за земельний законопроект. Тут позиції розділилися і в демократів, зазначає автор.
Нагадаємо, в Мінську на засіданні ТКГ за участю Андрія Єрмака і заступника голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака було заявлено про необхідність створення спільної Консультативної ради.
Десятки депутатів від «Слуги народу» «СН» виступили проти створення КС. Після скандалу з ними зустрівся Єрмак.