OpenAI випустила нову версію «мислячої» моделі ШІ o3-mini

OpenAI випустила o3-mini, нову малу модель для логічних завдань, яка доступна як у ChatGPT, так і через API. Модель була попередньо анонсована у грудні 2024 року та пропонує виняткові можливості у сфері науки, математики та програмування, зберігаючи низьку вартість і мінімальну затримку на рівні o1-mini. Про це йдеться в офіційному повідомленні OpenAI.

Зазначається, що o3-mini стала першою малою моделлю компанії, яка підтримує такі функції, як виклик функцій, структуровані вихідні дані та розширені повідомлення для розробників. Також модель підтримує потокову передачу і дає можливість налаштовувати рівень розумової напруги (низький, середній, високий), що дозволяє збільшити точність при складних запитах або прискорити відповідь при необхідності швидкої обробки.

Доступність

Модель вже доступна користувачам ChatGPT Plus, Team і Pro, а для Enterprise модель стане доступною протягом тижня. o3-mini замінить o1-mini, забезпечуючи вищі обмеження на запити та нижчу затримку.

Крім того, OpenAI утричі збільшила ліміт запитів для користувачів ChatGPT Plus та Team — з 50 до 150 повідомлень на день. А для Pro-користувачів передбачений необмежений доступ до версій o3-mini та o3-mini-high.

Особливості

За результатами тестування експертами, o3-mini продемонструвала на 39% менше серйозних помилок, ніж o1-mini, а її відповіді вважали кращими у 56% випадків. При середньому рівні розумової напруги вона дорівнює o1 у складних математичних і логічних завданнях, таких як AIME та GPQA.

Також вперше користувачі безкоштовного плану отримали доступ до моделі – вони можуть активувати її, обравши «Reason» у редакторі повідомлень.

OpenAI o3-mini

Обмеження

o3-mini не підтримує аналіз зображень, тому для візуальних завдань OpenAI радить використовувати o1.

Ця модель стане оптимальним вибором для кодування, STEM-дисциплін та розв’язання логічних задач, пропонуючи швидку та точну роботу з інтелектуальними запитами.

  • У січні 2025 року OpenAI розпочала тестування бетаверсії функції Tasks, яка дозволяє користувачам ChatGPT автоматично виконувати заплановані завдання, такі як нагадування та персоналізовані дії, з можливістю майбутнього впровадження для всіх користувачів.
  • У липні 2024 року OpenAI представила свою пошукову систему SearchGPT, що викликало зниження акцій Alphabet, материнської компанії Google, на 3%, демонструючи конкуренцію з існуючими лідерами ринку пошукових систем.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.