Трохи менше половини опитаних українців заявили, що виходять з дому раз у кілька днів і лише 7% намагаються взагалі не з’являтися на вулиці. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».
За даними соцопитування, 43% респондентів заявили, що покидають будинок тільки раз у кілька днів, 18% виходять на вулицю по декілька разів за добу, 31% – один раз у день і 7% взагалі намагаються не залишати житло.
Опитані назвали головною причиною виходу на вулицю – похід у продуктовий магазин (73%). Також багатьом потрібно залишати будинок через роботу (28%) і стільком ж для походу в аптеку. 5-7% українців виходять на вулицю для прогулянки з дітьми, домашніми тваринами або для занять спортом; 3-4% покидають будинок, щоб зустрітися з друзями, знайомими або сходити до лікаря.
Більш ніж половина респондентів повідомили, що вирішили обмежити виходи із будинку у зв’язку з карантином. Третина заявили, що дотримуються часткових обмежень і лише кожен десятий сказав, що взагалі не дотримується карантину. Про готовність самоізолюватися найчастіше заявляли жителі центральних регіонів країни, жінки та літні люди.
Окрім того, 52% опитаних висловили готовність залишатися вдома протягом п’яти днів, якщо буде введена заборона на вихід. 12% не можуть пробути в самоізоляції довше 4-5 днів, 20% – два або три дні, 10% – не більше одного дня.
Опитування також показало, що в країні, як і раніше, плачевна ситуація з масками. Тільки у 42% є індивідуальні засоби захисту, у 39% – є, але недостатньо, і 19% – немає медичних масок взагалі.
57% не мають у запасі достатньої кількість дезінфекційних засобів, 29% мають недостатню кількість антисептика, 14% – ніяких дезінфекційних засобів.
Подібна ситуація із захисними рукавичками: у 40% опитаних є захисні рукавички, 23% – недостатня кількість рукавичок і 37% взагалі без них.
Індивідуальні засоби захисту та дезінфікуючі засоби частіше використовують жителі західних і центральних областей, городяни, жінки і молоді люди.
Методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера було опитано 2 тис. громадян. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 – не більше ніж 4%.
Нагадаємо, станом на ранок 1 квітня, в Україні виявили 669 випадків зараження коронавірусом.