Вибір трекінгового взуття – завдання не з легких, і цій темі потрібно приділяти особливо пильну увагу. Екіпірування загалом і саме взуття є чи не найважливішими факторами. Правильно підібрані трекінгові кросівки не лише оптимально розподілять навантаження, а й запобігають травмам. Цікаві та максимально комфортні моделі кросівок чоловічих Лова можна знайти в інтернет-магазині Evergo. А ми розповімо, на що звернути особливу увагу при виборі і як не помилитися.
Трекінгові кросівки: у яких ситуаціях вони підходять
Загалом таке взуття має дещо обмежені варіанти застосування, його часто «посувають» черевики, навіть влітку. Однак якщо відправляєтесь в походи регулярно, то варто придивитися до таких моделей. Основні ситуації, коли кросівки будуть доречними:
- нескладний рельєф, без масивних кам’яних висипів, льодовиків, снігу;
- легкий рюкзак або його відсутність;
- проходження невеликих скельних ділянок;
- альпіністські маршрути.
Часто кросівки використовуються як змінні в біваку. Інше трекінгове чоловіче взуття також варто собі придбати, щоб бути готовим до різних ситуацій. Обов’язково враховуйте умови експлуатації.
Критерії вибору трекінгових кросівок
Якщо для вашого походу кросівки доречні, варто розібратися в особливостях їх вибору. В першу чергу звертайте увагу на матеріал верху. Це може бути шкіра – вона витриваліша, добре сідає на ногу, важча, коштує дорожче. Буває синтетичний верх. Вибір такої варіації дуже великий. Відрізняється невеликою вагою, простотою догляду. Одним з оптимальних рішень є комбінація шкіри та синтетики.
Наступний момент – мембрана. Однозначно сказати, що вона потрібна, не можна. По-перше, модель із мембраною довше промокає, але й сохне також нешвидко. По-друге, забезпечує повітрообмін, який не може дати жоден матеріал. Оптимальним рішенням буде мати 2 пари – з мембраною (для дощової погоди) та без неї (для сонячного дня).
Далі дивіться на протектор та підошву. Саме це й відрізняє трекінгові кросівки від звичайних. Основні переваги – якісна амортизація, що забезпечує комфортніше переміщення з рюкзаком, захист від особливостей рельєфу. Переважно використовується технологія Vibram. Ця підошва здатна забезпечувати якісну амортизацію та виводити бруд та воду спеціальними каналами.
Шнурування – ще один важливий фактор. Воно повинно бути довшим за звичайне, легко зашнуровуватися і в сухому, і у вологому стані. Бажано, щоб були додаткові кріплення та виключалося розв’язування від напруги.
Рекомендується звертати увагу також на додатковий захист кросівок, зокрема на посилений носок і п’ятку, прогумовані ділянки по контуру. Особливо важливими є захисні елементи саме в передній частині взуття, адже пальці травмуються найчастіше.